Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] RULOTA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Tavi Dragotoiu
FENDT 470 PLATIN

AN 1985
Capacitate: 4 persoane
Greutate: proprie 850Kg, MMA 1000Kg
Sasiu: AL-KO
Lungime interioara 4,70m Exterioara 5m, cu protap 6m
Provenienta: Germania, adusa si inmatriculata in Romania in 2005 pe persoana fizica, unic proprietar, impozit 7 RON/an

Dotari:
- 2 paturi duble transformabile in masa + canapele in fata/masa + coltar in spate
- usa culisanta de separare dormitor
- dulap
- iluminare interioara 220V, 12V, becuri economice
- frigider 12V, 220V, gaz
- aragaz 2 ochiuri
- cuptor electric 220V
- hota aragaz 220V
- Truma cu Truma Vent
- TV+antena
- Baie cu chiuveta rabatabila si cada dus, WC portabil nou, nefolosit, baterie apa rece/calda, predispozitie boiler
- Usa baie fractionabila
- Rezervor apa 15 litri cu 2 pompe, plutitor si termoplonjon 220V
- Robinet extern pentru conectare la retea de apa
- Perdele si draperii la toate geamurile
- Geamurile fata-spate dotate cu parasolare si site de tantari
- 3 trape
- Cort exterior complet de accesorii, ferestre cu site de tantari, covor nou inclus
- Compartiment pentru 2 butelii izolat pentru iarna, butelii incluse
- Cauciucuri 90%
- Roata de rezerva, cric
- Telescoape noi
- Cupla de remorcare noua
- Al 3-lea stop de frana
- Suport pentru 2 biciclete pe protap, permite accesul la compartimentul butelii cu bicicletele pe supot
- Husa pentru protap
- Antifurt
- Alarma interioara cu senzor de miscare
- Priza 7 pini
- Stare perfecta, totul functional, fara defectiuni sau infiltratii
- Verificare tehnica pana in octombrie 2011
PRET: 3000 euro sau 12.000 RON

Motiv vanzare: intentia achizitionarii unei rulote noi

Contact: Octavian Dragotoiu
e-mail: dragotoiu_octavian@yahoo.com
skype: td77vlv
tel: +40745007103
sau: +393939590882

Rog pe cei interesati ca in cazul in care nr. de Orange nu e accesibil sa dea un beep pe cel de Italia si sun eu inapoi. Multumesc pentru intelegere.
edug
Salut.Am si eu o intrebare.Sunt proprietarul unei rulote marca Knaus Azur, de foarte putin timp.Are aceleasi dimensiuni ca a dumneavoastra.Vreau sa stiu daca este vre-o problema pentru masina,daca o poate tracta fara probleme sau ii dauneaza ...eu stiu...mecanic....Eu am un renault megane 1,6 16 V.Va multumesc anticipat.
Tavi Dragotoiu
Colegii cu rulote spun ca MMA-ul rulotei e bine sa fie nu mai mult de 80% din maximul remorcabil al masinii. Dar parerea mea e ca daca producatorul a dat o valoare de maxim remorcabil si-a luat deja in calcul un procent de siguranta. Eu zic ca atata vreme cat MMA-ul rulotei nu depaseste maximul remorcabil al masinii, si nu se incarca rulota peste limita admisa, nu sunt probleme. Absolut orice despre subiect pe forumul: www.clubrv.ro . Aici se poate calcula "potrivirea" masinii cu rulota: http://www.towcar.eu/
Scuze de off-topic. Daca mai aveti nevoie de alte informatii, va stau la dispozitie pe pm sau mail.
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up

2 Feb 2010, 14:57:
S-a vandut. Se poate inchide. Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.