Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane I
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
slider2
Se vinde una bucata Renault Megane I.
- an fabricatie: 2000
- varianta de caroserie: break
- motorizare: benzina, 1.6 16v 79kw (107cp)
- kilometraj: 158.000km (aproximativ)
- varianta de echipare: expression
- culoare: gri boreal
- consum: 7.3% - iarna, 6.8% - vara (consumuri mixte la viteze medii intre 28 si 35km/h)

Masina are urmatoarele dotari:
- geamuri electrice fata - spate
- oglinzi electrice incalzite
- parbriz atermic (heliomat)
- bari si oglinzi vopsite in culoarea caroseriei
- suporti plafon pentru portbagaj suplimentar
- scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar
- volan reglabil pe inaltime
- tapiterie plus
- computer bord
- aer conditionat
- inchidere centralizata
- alarma
- abs
- jante aliaj originale Renault, dimensiune R15 (anvelope 185/60/R15)
- discuri de frana fata - spate
- proiectoare ceata
- servodirectie
- 4 airbaguri
- radiocasetofon cu comenzi audio din fabrica
- indicator temperatura exterioara
- momentan atat imi aduc aminte

De curand au fost schimbate (cateva zile):
- ulei
- filtru ulei
- filtru aer

Ultima schimbare de distributie s-a facut la 140.000km, anul trecut.
Masina vine cu un set de anvelope iarna Semperit, in stare buna, maxim 50% uzura; si 2 anvelope de vara Semperit in aceeasi situatie.
ITP -ul a fost facut in luna noiembrie, an 2009. Sunt al doilea proprietar, din 2004, masina se poate vedea in Bucuresti.
Starea masinii:
- tehnica: buna
- estetica: buna

Pret: 3700euro negociabil la fata locului. Pentru contact postati aici, sau pm. Poze inca nu am, dar sper sa fac unele cat mai curand.


18 Jan 2010, 20:31:
revin cu completari:
1. masina se vinde asa cum este, nu dau separat jante, sau mai stiu eu ce
2. nu sunt interesat de schimburi, am cumparat deja inlocuitor
slider2
up!
slider2
up
slider2
up
jul
trebuie sa vedem si poze ,ms
slider2
stiu ca e nevoie de poze, dar nu am momentan nici timp sa le fac si nici cum. pana ieri a nins si masina a fost cat de cat dezapezita, dar nu complet, ca nu s-a mai circulat cu ea.
la mine a inceput sesiunea si numai timp pentru poze la masina nu am. nu mai spun ca locatia nu e una extraordinara, masina fiind parcata in fata blocului langa bordura si daca as face poze ar mai intra si vreo alte 3 masini prin cadru.
o sa vad eu ce fac cu pozele, in orice caz neaparitia pozelor nu inseamna ca masina arata oribil sau ca ascund ceva, ci pur si simplu nu am acum poze.
slider2
valabil
slider2
sus
slider2
sus
jul
poti sa ne povestesti pana pui poze despre cum a fost prima inmatriculare ,originile ei,daca e de afara ,ca sa creeam o imagine virtuala,vb serios,totusi sunt 12 zile de cand ai postat,preturile au cazut de atunci,asa ca vrem sa vedem daca mai urmarim postul in fiecare zi sau mai cautam in sacul cu oferte,cu respect
slider2
masina a iesit pe poarta fabricii in 2000, si a fost cumparata dintr-un showroom din Bucuresti de o doamna. Aceasta in timp si-a facut o afacere si a vrut s-o schimbe asa ca pe 28.10.2004 am semnat actele de vanzare - cumparare cu respectiva doamna.
la vremea aceea masina avea 57.000km, avusese casco full, era proaspat incaltata cu michelin energy, avea mici zgarieturi pe o usa, urme ale traficului din capitala, dar nu stersaturi ci zgarieturi, ca si cum ar fi fost atinsa de niste crengi de arbusti.
in rest nu avea nici un defect atat interior cat si exterior.

de atunci si pana acum a mai parcurs cam 101.000km (90% facuti de tatal meu, restul de mine, altcineva n-a mai condus masina asta).
a avut distributia de 3 ori schimbata. prima oara la 60.000km, a doua oara la 120.000km, iar a trebuia oara datorita unui defect la pompa de apa, care pierdea lichid, a fost reschimbata pe garantie la 140.000km (acum 2 ani).

masina a avut casco full, uleiul s-a schimbat la timp, celelalte consumabile de asemenea, singura problema a fost ruperea unui arc ce tine fix schimbatorul de viteze. a fost inlocuit cu unul nou, operatia fiind facuta de un mecanic intr-o jumatate de ora.
interiorul este bine intretinut, mai sunt cateva bube pe ici pe colo, dar sunt minore pentru o masina de 10 ani.
exterior pot spune ca nu e ca noua, dar nu sunt stersaturi de la incidente usoare cu alte autovehicule sau ceva de genul, pentru ca nu a avut.

poze nu am pentru ca masina sta in fata blocului este mozolita pe partea stanga de masinile care trec pe langa, pentru ca este improscata cu zapada topita de pe carosabil. asta e dezavantajul parcarii la bordura. pana la achizitionarea inlocuitorului, masina a stat intr-o parcare amenajata de adp in fata blocului. parcarea respectiva se plateste si nu este voie ca aceeasi familie sa aiba doua locuri de parcare.

posibil ca poze sa pun saptamana aceasta, masina intrand iar in circulatie, pentru ca se vor comanda numerele pentru cealalta. cu masina va circula tatal meu si se va duce cu ea la serviciu, pana la primirea numerelor de inmatriculare pentru cealalta.

de cand a fost trasa pe dreapta, masina a mai parcurs un drum pana in provincie. zona podul grand - zona autogara rahova - soseaua alexandriei - pana aproape de alexandria si inapoi. in jurul a 160km, si un drum pana la faculate zona podul grand - strada mihail moxa si inapoi. aici nu stiu cati km sunt, dar putini.

aceste drumuri au fost parcurse de mine. motorul inca trage bine, nu e obosit. este o masina de 10 ani, dar nu are nevoie pentru a functiona decat de un sofer sau proprietar si combustibil. deci singurele investitii in ea pentru ceva timp sunt achizitia ei, inmatricularea pe numele noului proprietar si combustibil.

as fi putut s-o tin pentru mine, dar nu ma avantajeaza. la facultate nu pot sa ma duc cu ea, pentru ca stau destul de aproape (fac 20 de minute cu ratb), nu am loc s-o parchez. daca plec cu ea, s-ar putea sa nu mai gasesc loc de parcare la intoarcere. si pe langa asta tot parintii mei ar trebui s-o intretina, si nu vreau asta.
plus ca este o masina pentru familie (portbagajul are 490litri nerabatat), prea mare pentru ce imi trebuie mie.

pretul este negociabil la fata locului, cat exact nu stiu, ca tatal meu e proprietarul si responsabilul cu acest aspect.
jul
acum pare interesant,luam legatura prin pm saptamana viitoare daca ma hotarasc,ms mult si bafta la vanzare up.gif up.gif up.gif si la examene daca mai ai biggrin.gif
slider2
mai am 4 examene saptamana asta, sper sa nu fie probleme. mersi pentru urari!
slider2
sus
slider2
up

3 Feb 2010, 13:13:
si pozele indelung asptetate...[attachmentid=1627589812]

3 Feb 2010, 13:15:
si inca unele ca n-au avut loc toate...

3 Feb 2010, 20:42:
up
slider2
sus
slider2
sus
Adisor
Lasa-mi te rog un nr de telefon , poate vin sa o vad zilele astea ...
Multumesc.
slider2
sus
slider2
up
slider2
sus
slider2
up negociabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.