Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Golf 3 inmatriculat RO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
1octav
Motor 1.8i 90 CP, an 1993, 2 usi, volan, amortizoare si toba sport, servo si abs, oglinzi electrice... si cam atata.
Nu bate, nu troncane, este inmatriculata, cu toate actele la zi.
Pret de vanzare 1800 euro usor negociabil.

Telefon 0727566952 - masina se poate vedea si proba in zona Ozana / Auchan Titan.
gedan
airbag-uri?
cand a fost inmatriculat in tara?
1octav
Nu are airbaguri sau alte dotari, am precizat asta in anunt.
Masina a fost inmatriculata in decembrie 2008, pe taxa veche. In acest moment taxa la o astfel de masina este 1700 euro, cu depreciere poate 1200 euro... asa ca slabe sanse sa mai vedeti golf 3 inmatriculate recent.
ArtVandelay
in ultima poza usa soferului e deschisa?
l@u
da ...se vede mai bine in poza 3
1octav
Da, usa era deschisa. Daca vreti maine pot sa fac poze cu usa inchisa... Masina arata bine, merge bine... si trebuie sa vand una din ele, ori clio ori golf-ul.

LE: Revin cu o precizare: motorul are 55 kw deci vreo 75 cp, am fost indus in eroare cu cei 90 cp. Imi cer scuze.
1octav
Accept schimb cu masina mic litraj, in 4 usi. Eventual ofer diferenta, daca este cazul.
fordpower
Motoarele de 1,8 de prin anii 70-90 dezvoltau minim 90 de cai.....
Nu are cum pe masina atsa sa fie motor de 1,8 benzina si sa aibe doar 75 de cai.
O poza doua la interior si la motor se poate ?
Bafta
ArtVandelay
motorul de 1.8 de pe golf 3 vine in 2 variante, de 75 si 90 cp
membru_DC
QUOTE(1octav @ 21 Jan 2010, 15:39)
mai am un Clio bicorp 1.6 16v inmatriculat Franta pe care insa nu am voie sa il vand pe acest forum, nici macar pentru piese... pentru ca are numere de Franta
*


unsure.gif care-i faza? ce are asa deosebit acest forum?
maniacu_mnc
Salut te intereseaza un schimb cu dacia super nova??
argon
QUOTE(fordpower @ 27 Jan 2010, 21:26)
Motoarele de 1,8 de prin anii 70-90 dezvoltau minim 90 de cai.....
Nu are cum pe masina atsa sa fie motor de 1,8 benzina si sa aibe doar 75 de cai.
*




ba are cum, si Golf 3 de 1,4 are 55 de cai sau 60 de cai. Compenseaza prin cuplu.
1octav
@fordpower: Masina are 75 cp, o sa pun si poze cu interiorul cand o sa ma simt mai bine, momentan sunt gripat.
@membru_DC: Forumul asta e deosebit - intreaba moderatorii de ce, eu mi-am luat ban de 2 ori.
@maniacu_mnc: schimb numai cu o diferenta consistenta, nu imi doresc supernova caci am un clio bicorp cu 110 cai si dotari ce nu a visat vreodata supernova...
Multumesc pentru interes.
maniacu_mnc
QUOTE(1octav @ 3 Feb 2010, 10:50)
......@maniacu_mnc: schimb numai cu o diferenta consistenta, nu imi doresc supernova caci am un clio bicorp cu 110 cai si dotari ce nu a visat vreodata supernova...
Multumesc pentru interes.
*




Ok daca mai ai masina si reusesc eu s-o dau in pretul asta 90% ai un cumparator.

P.S. Sunt convins ca ai dotari pe care SN-ul nu le-a visat....dar ai grija ca daca nu te pricepi prea bine.....Super Nova asta e posibil sa-ti faca o mica surpriza pe un sprint de 400.. tongue.gif wink.gif
1octav
@maniacu, cred ca nu ai inteles bine ce am scris: am un clio bicorp 1.6 16V. 110 cp. Cand vreodata o sa am o surpriza de la o supernova? Clio-ul meu este mai usor si are si vreo 35 de cai in plus... Ca sa nu mai zic ca este Renault, facut in Franta, nu Dacia, facut la Romania. Iar eu pe clio vreau tot cam cat vreau si pe Golf, numai ca nu este inmatriculat pe Ro si din acest motiv nu pot pune anuntul si aici. Dar diferenta dintre Clio bicorp si supernova... In fine, bafta la vanzare.

In fine, a venit caldura asa ca ii pun cass si boxe (caci hapsanii de la care am luat masina au dat pana si boxele jos de pe masina...).
Iata cateva poze cu interiorul. Cred ca am sa ii pun si volan de golf, cel de opel e cam ciudat.
1octav
Intre timp i-am pus cass, boxe, i-am schimbat bateria si am facut curat in ea.
Masina este disponibila pentru proba pana joi, cand plec din tara cateva zile.
Pret 1800 euro sau variante cu auto mic litraj dar in 4 usi.
vlad_laguna
daca nu ai spus de 10 ori ca mai ai unclio neinmatriculat, nu ai facut nimic. asta e ca un fel de reclama mascata. nu fac anuntul oficial, dar va reamintesc de 10 ca o am si pe aia. pretul l-ai pus tot asa, sa ne dam noi seama.... laugh.gif 168.gif
Lostboy
QUOTE(membru_DC @ 27 Jan 2010, 22:34)
unsure.gif care-i faza? ce are asa deosebit acest forum?
*


Nu ai voie să vinzi mașini neînmatriculate.

QUOTE
7. a ) Desi acesta este un forum auto, el NU este un loc pentru samsarii de masini! In consecinta, cei ce vind masini/motociclete/scutere etc. aduse din vest si care NU sint inmatriculate in RO, sa NU publice astfel de anunturi aici! ORICE post sau topic care NU se conforma cu aceasta regula este sters fara avertizare, iar autorii anunturilor primesc BAN PE MINIM 15 zile calendaristice fara alta avertizare.
1octav
WTF? Ce reclama mascata? Suntem la vreun post TV si nu mi-am dat seama?? I-am spus omului cu SN ca am o alta masina pe care nu o pot compara cu SN si pe care vreau aceiasi bani ca pe Golf. Era legat de topicul asta. Tu de ce te-ai legat? Bagatul in seama este in continuare sport national... Si da, stiu ca este interzis pe acest forum vanzarea de masini neinmatriculate, nu imi spuneti mie caci am luat deja ban de 3 ori, fara avertisment, pe tema asta! Daca nu va intereseaza anuntul cu Golf-ul, cautati ceva de facut in alta parte, incercati un mirc, dati zapada de pe strada... or something!
1octav
1699 euro - GOLF 3 inmatriculat RO.
1octav
Accept variante cu masini mic litraj in 4 usi.
1octav
Golf-ul merge azi la service pentru schimb ulei si filtre.
1octav
S-a vandut, se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.