Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]LENTILA FRESNEL CRESTE VIZIBILITATEA MARSARIE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
N30
Lentila Fresnel din pachet este o modalitate ieftina si eficienta de a creste vizibilitatea cand folosim marsarierul; se poate folosi si in mediul casnic sau comercial. ca principiu, este o lentila divergenta

Nu are nevoie de nici o modificare a masinii, pur si simplu se curata luneta, se umezeste putin si se fixeaza (dureaza 10 minute maxim). Eu mi-am pus pe masina mea una smile.gif .

Fresnel lens - Wikipedia, the free encyclopedia

Cred ca cel mai bine vedeti pozele pentru exemplificare (scuze de calitate, au fost facute cu mobilul)

Pret: 60 ron
la 2 bucati cumparate, 55 ron/buc., la 3 50 etc.
Stoc: 9 bucati

Contact:
messenger: bparvu1
0722509179

Obiectele se ridica din zona piata gemeni-str. tunari

in urma unui mail primit, adaug raspuns si aicipentru posesorii de logan: marti fac poze pentru cine e interesat
N30
si sus
Muratu
Ce dimensiuni are?
CsO
8"x10"... scrie pe cutie.
N30
sorry de delay, sapt asta loganul a fost in service si nu am putut face poze
ramane pe sapt viitoare
L!nuX
as fi interesat de una , nu vad totusi ce anume se vede in spate in a 2-a poza , ai ceva mai clar ?
marius2606
am si eu o intrebare, se monteaza pe interiorul lunetei sau pe exterior?

31 Jan 2010, 10:34:
am si eu o intrebare, se monteaza pe interiorul lunetei sau pe exterior? si cum reclama este sufletul comertului fa si tu niste poze de calitate.
N30
ok, fac azi poze cu un ap. foto wink.gif
oricum, pt cine vrea sa cumpere, vine si facem si proba live

aplicarea se face pe interior, si nu conteaza faca sta peste dezaburire
whitecar
Pe o luneta care are aplicata folie sa incercat montajul?
Cit timp a rezistat fixata ?
Este afectata folia aplicata daca lentila se desprinde pentru a fi mutata in alta parte a lunetei ?
Vizibilitatea pe luneta cu folie este diminuata comparativ cu cea fara folie ,prin intermediul lentilei pe care o vinzi ?
N30
ok, hai sa incerc sa iti raspund la fiecare intrebare in parte:

Pe o luneta care are aplicata folie sa incercat montajul?
montajul propriu-zis nu are importanta pe ce este facut atata timp cat este o suprafata plana, neteda si curata; practic ce o mentine pe pozitie este tensiunea superficiala a apei; lentila este flexibila, asa ca se muleaza pe geam

Cit timp a rezistat fixata ?
mie mi s-a desprins chiar ieri de peste o luna de cand a fost aplicata, dar avand in vedere ca o fost ger, ma mir ca a tinut atata; mi-a luat exact 1 minut sa dau un spuf cu solutia de spalat geamuri si sa o reatasez

Este afectata folia aplicata daca lentila se desprinde pentru a fi mutata in alta parte a lunetei ?
daca folia nu e afectata de umiditate, (ceea ce nu are cum, avand in vedere ca e de plastic), nu; asa cum am scris si la intrebarea a 2-a, forta care tine lentila atasata nu e atat de mare incat sa desprinda folia daca la aspectul acesta te-a referit

Vizibilitatea pe luneta cu folie este diminuata comparativ cu cea fara folie ,prin intermediul lentilei pe care o vinzi ?

recomand aplicarea lentilei intr-o zona sa zicem mai putin utilizata, sa nu afecteze vizibilitatea directa (doar nu o pui in mijlocul lunetei) in spate; toti suntem obisnuiti sa estimam in mers distanta, de ex. pt depasiri; eu am pus-o intr-un colt, fara sa afecteze vizibilitatea normala, dar sa fie utila cand sau cu spatele


am mai facut azi poze cu aparatul fotoprima este in oglinda retrovizoare
L!nuX
pentru cei cu hatchback cred ca e utila untr-o oarecare masura , pt sedanul meu nu cred:)
N30
maine pun poze cu lentila pe un logan wink.gif
N30
intr-adevar, din cauza unghiului mai mare fata de verticala, la logan, direct lipita pe luneta, nu prea se vede bine
INSA, am agatat lentila la imbinarea luneta-caroserie, de plafon, am facut si pozele urmatoare:
in oglinda retrovizoare
user posted image


direct cu putin zoom
user posted image
N30
sus
N30
sus... inca 2 clienti satisfacuti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.