Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Bloc motor si arbore
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
payty
Cumpar bloc motor de dacia 1310, etansare pe garnituri de cupru, sa fie in stare buna (fara coroziune la baza cilindrilor sau uzura la axul cu came). ma intereseaza sa nu fie de dacie pe injectie, adica sa aiba locas pt pompa de benzina.



arborele ma intereseaza sa fie de motor 1600.



tel 0724239671.
vallyyy
Am eu unul frantuzesc, habar n-am ce etansare are ,il dau ieftin are si distributia pe el ,axa cu came si vibrochenul (din care nu stiu ce mai poti scoate ca e super zgariat) .....sunt din Pitesti daca esti dispus de drum si te intereseaza spune-mi smile.gif .....bafta
payty
mersi.
daca e frantuzesc in mod sigur nu are etansare pe cupru. ori inele de hartie, ori de cauciuc, deci nu prea ma ajuta.

de curiozitate, de pe ce masina e?
mariuswk
Am eu unul de renault 11 de 1400
vallyyy
Blocul motor este de pe dacia(din 1976) din avatarul meu , la etansare nu ma pricep probabil e cum zici tu ........daca te razgandesti imi spui wink.gif ....bafta
Onyx
un motor nova 1.6? complet.... ti-am dat PM
ionutt daniel
Un motor de dacie 1.3 nu te intereseaza? e in stare ok, il poti pune direct pe masina. Daca masina poate sa se deplaseze pana la mine ajut si cu montajul. 200 lei fara montaj sau ceva in plus cu montaj.

0726710853
vallyyy
Am un tovaras de are motor 1.6 care bate .........e dispus sa-l dezmembreze si asa il tine de pomana in uscatorie , daca esti dispus de drum si te intereseaza ...pretul nu-l stiu ,imi spui daca esti interesat si-ti dau id-ul ,numarul de tel .....bafta
payty
salut tuturor si multumesc pt oferte. dar:

1. Blocurile de dacie 1300 nu sunt bune deoarece au etansare pe garnituri de hartie.
2. Nu vreau motor cu totul pentru ca nu am ce face cu el. Doar ce am specificat la inceput.



Un bloc de genul celui pe care il vreau eu se gaseste pe dacii mai recente, gen 97-98 din cate stiu eu. oricum, cele vechi aveau etansare pe garnituri de hartie sau cauciuc.

@Vally, poti sa imi dai PM cu numarul te tel al celui care vinde motorul?



payty
up
payty
up
B-58-PTM
eu am un arbore cu palier marit de 1.4 il am in vaselina de 10 ani decand l-am cumparat....astept raspuns daca te intereseaza
payty
multumesc, doar de 1.6 ma intereseaza.
payty
blocul s-a gasit. mai trebuie arborele de 1.6.

deci UP
payty
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.