Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intreruperii atunci cand accelerez putin mai tare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
GL_07_JRJ
Salutare, am si eu o dacie din 99 si am intampinat acum vreo 2 zile o problema, atunci cand bag piciorul mai tare in acceleratie da sa moara motorul, iar cand motorul functioneaza la relanti cam tremura. care o fi problema? ma poate ajuta cineva?
vizitatorul
1.uite-te in carburator....scuipa pompa de shpritz?
2.usor de tot avans(sens antiorar)....(inainte memoreaza-ti punctul din care plec-in cazul in care nu-i asta buba sa il repui pe pozitiei-oricum e vorba de 1-2-3 mm)
bafta
3.spui ca tremura...sa nu fie in 3
GL_07_JRJ
da sprituieste in carburator, avansul l-am reglat, la fel si talchetii, am desfundat si returul, am schimbat si bujii, oare sa fie stricat delcoul?
pirvumark
da muci n-are?
vezi si asta.
GL_07_JRJ
da are muci dar i-am facut o improvizatie cu un furtun care pleaca de la capacul de la talchetii lasat in jos spre scut si am infundat teul de la carburator si astfel mucii nu mai ajung in carburator
silesax
i-ai si tu un paracetamol de are muci biggrin.gif
vi_escu
Mai desfa o juma de tura surubul de amestec.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.