Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
1310CL
Salutare happy.gif



Sper ca am postat unde trebuie......Am o dacie 1310 Break din 1996,si am probleme cu portbagajul,nu sta deschis(suspendat)care poate fi problema?... sad.gif



Multumesc !
bylexus
Atractia Gravitationala biggrin.gif

Scuze de ironie, dar m-am trezit chiar acuma si is tare bine-dispus blush.gif
Sper sa primesti si o rezolvare... ca acuma cauza o stii tongue.gif
Ciorapel
Arcul care il sustinea nu mai face fata. Schimba arcul (pe care il gasesti pe balamaua drepta cred, eu am break, deci e diferit).
silviu_best
arcul trebuie sa fie
1310CL
Am sa verific ,multumesc pentru sfaturi,de o vreme incoace tot cu paru mi-l improptesc radmasa.gif

Nu face nimic happy.gif




Multumesc.
florian90
QUOTE(1310CL @ 27 Jan 2010, 17:10)
nu sta deschis(suspendat)care poate fi problema?... sad.gif
*



off:ce chestie..eu pana de curand am avut probleme ca mi se deshidea porbagajul mers:))..si chestia interesanta e ca am problema asta inca din vara....cand am fost la mare,pe autostrada mi s-a deschis porbagajul:))..si mi-am dat seama dupa vreo 20 sec ca s-a intamplat asta...smile.gif))

bylexus
QUOTE(florian90 @ 27 Jan 2010, 22:32)
off:ce chestie..eu pana de curand am avut probleme ca mi se deshidea porbagajul mers:))..si chestia interesanta e ca am problema asta inca din vara....cand am fost la mare,pe autostrada mi s-a deschis porbagajul:))..si mi-am dat seama dupa vreo 20 sec ca s-a intamplat asta...smile.gif))
*



Schimbi butucu sau pui ulei pe inchizatoare... sa se inchida mai bine... eu cu ulei am rezolvat problema.
andreybazatu
exact aceasta problema am avuto si eu cu portbagajul dar la mine era din cauza eleronului. am pus si arcuri noi si tot degeaba pana la urma a trebuit sa le schimb gaura unde intra arcul normal si acuma stau mai comprimate si imi sta si portbagajul ca la o dacie normala
neajiji
Strangeti balamalele de la portbagaj cele 4 suruburi!!
robbygh
totusi...din ce am inteles eu omu are break.deci nu are nici un arc la portbagaj.
este vorba de telescoape.aceeasi problema o am si eu.nu mai tin presiune.pe timp de vara imi tine haionul sus, dar acu iarna ..."atractia gravitationala " e mai mare biggrin.gif
numai bine
andreybazatu
scuze, nu am fost atent wacko.gif
elm
In mod cert telescoapele sunt uzate...

Eu am vazut o rezolvare a problemei la un nene cu un break. Inlocuise telescoapele defecte cu nevasta radmasa.gif
SB04AKI
telescoapele de la hayon duse, cumpara un set si schimbale dureaza max 20 min operatia si nu iti mai cade hayonul in cap. sau daca nu ai bani mai folosesti parul, pana iti iei altele.
1310CL
Multumesc pentru raspunsuri,se pare ca telescoapele sunt devina....o sa le inlocuiesc numa sa treaca iarna asta geroasa...ca acum si asa nu prea il tin deschis radmasa.gif Multumesc pentru raspunsuri numai bine.
florian90
QUOTE(bylexus @ 27 Jan 2010, 22:44)
Schimbi butucu sau pui ulei pe inchizatoare... sa se inchida mai bine... eu cu ulei am rezolvat problema.
*




am schimbat ciotul ala de acolo...si a trebuit sa-l un pic intors..ca sa tina..cand mergeam pe piatra aia cubica innainte de aviatorilor..mergeam numai pe prima banda ca aveam 20 km/h:))
sukaru
sall dupa cum au spus si alti ar trebui sa schimbi telescoapele alea sunt destul de scumpe cam 30-40 lei bucata
CRISTI IF100CSY
Teleskoapele sunt de vina stiu pe cineva care patea lafel,dar le-a schimbat si a rezolvat problema,scces
smile.gif blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.