Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] PREIAU leasing masina mai noua de 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
luk426
Ma intereseaza o masina mai noua de 2005, pt a o folosi ca taxi.
Nu imi trebuie o masina noua, nu am avans de oferit dar pot sustine ratele lunare; de preferinta dacia logan sau renault clio.
Tel : 0745 065076
luk426
up!
luk426
up!
Fan3
de ce ti-as da tie masina daca nu am nimic de castigat ? chiar nu inteleg mecanismu...firma de leasing oricum mi-o ia daca nu platesc, iar eu nu ma aleg cu nimic...
serban24
adevarat ce zici tu dar daca se ia prin preluare de leasing maine te poti duce sa iei alta in leasing sau sa faci un credit.dar daca ti o iau cei de la leasing pt neplata mi e greu sa cred ca mai poti lua alta sau face vreun credit prea curand...
Manuel
QUOTE(Fan3 @ 3 Feb 2010, 11:24)
de ce ti-as da tie masina daca nu am nimic de castigat ? chiar nu inteleg mecanismu...firma de leasing oricum mi-o ia daca nu platesc, iar eu nu ma aleg cu nimic...
*

Ai dreptate, nu intelegi mecanismul. smile.gif E mare lucru sa gasesti pe cineva care sa preia leasingul si sa inchei contractul amiabil. Altfel, pe langa masina luata, te poti trezi cu sume de plata foarte mari rezultate din diferenta soldului de plata si suma luata de societatea de leasing din vanzarea masinii, plus dobanzi, comisioane si penalizari.
luk426
multumesc serban24 si manuel. In principiu ma intereseaza un logan sau un renault la mana a doua
luk426
up!
luk426
up!
luk426
up!
luk426
Preiau autoturism mai nou de 2005, prefer contract prin notariat pentru a evita plata taxelor catre firma de leasing
Prin contract notarial proprietarul cedeaza dreptul de folosinta in favoarea mea,iar eu ma angajez sa achit ratele leasingului impreuna cu impozitul anual, in contul proprietarului,pana la finalul acestuia.
Avans zero, sau, in functie de masina, voi plati un avans stabilit de comun acord cu vanzatorul masinii, dar numai dupa 2-3 luni de la preluarea masinii.
Astept oferte la tel: 0745 065076
0767 941579
vyo79
http://www.depozitauto.ro/vand-Dacia-Logan...ov-id59590.html cauta ca sunt mai multe.
luk426
Multumesc vyo79
luk426
up!
topic inchis
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.