Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Barkas B1000 - Camioneta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
autom
Chiar m-ar interesa asa ceva. Pare interesanta ideea sa achizitionez o Barkas B1000 - Camioneta.

M-ar avantaja sa fie cu motor de Dacie ca e mai simpla de reglat si reparat.

In principal m-ar interesa o masina din Bucuresti.

Multumesc!

Pentru cine nu stie cum arata masina, pun o poza explicativa.

autom
Up....
cosmin_bojin
Te intereseaza un Barkas cu locuri?Are ITP valabil si asigurare.
Pentru detalii PM sau la 0763395495 Cosmin.
autom
Multumesc pentru oferta. Astept pozele de la dvs.....
autom
up?
ssss
are cineva de vânzare în Baia Mare. mai exact trec pe lângă ea aproape zilnic, e în parcarea ciubucarilor cu dube care transportă marfă.
arată bine întreținută, știu de mult mașina că transportă cu ea. dar poate fi ca leopardul și gardul.
te interesează?

ps: nu-s samsar. vreau să ajut.
autom
Multumesc pentru intentie worship.gif worship.gif worship.gif Dar, din pacate: e distanta lunga si nu pot ajunge cu ea pe roti iar o platforma e aproape egala ca pret cu masina.

Inca odata Multumesc.

Ps. Sper ca nu se ia ca un Up sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
cosmin_bojin
Pozele promise.
autom
Multumesc Cosmine. Sper sa isi gaseasca stapan. Multumesc si moderatorilor care m-au inteles si nu mi-au data vertisment ca am dat raspuns mai rapid de 24 de ore.
autom
Up?
autom
Sus cu el...
autom
Up?
b76bgaarh
ce vrei sa faci cu ea nenea popieru?
autom
QUOTE(b76bgaarh @ 12 Feb 2010, 17:41)
ce vrei sa faci cu ea nenea popieru?
*




Pentru nevoile proprii, de carat.

Ps. a se lua ca un UP!
l@u
Cam ce suma esti dispus sa investesti ?
autom
V-am trimis mesaj.........

Up?
autom
Sus cu el........
autom
iar sus........
autom
Am gasit cascarabeta cu 15 milioane dar e in Giurgiu.......

Daca stiti alta in Buc...... wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
autom
up?
autom
up
autom
sus cu vechitura.......
autom
up
autom
..........din nou......
annem
Chiar azi am trecut pe linga una cu prelata parcata in zona Foisorul de Foc, strada Dimitrie Onciu, chiar linga service-ul Renault Mach 1. Poate faci o vizita in zona si afli mai multe. La o privire din traficul intepenit, mi s-a parut ca nu arata foarte rau, dar cred ca a petrecut Iarna acolo.
autom
wub.gif wub.gif multumesc mult de informatie.

Azi, la iesirea din servici, am fost sa identific camioneta.

Per anasamblu arata bine dar cred ca proprietarul este un ciudat. Nu era acasa iar vecinii l-au catalogat ca si fanatic am mecanicii. Nu merge de ceva vreme cu masina dar mereu isi face de lucru la ea.

In cabina, cuibarit de niste haine dormea un motan mare cat un caine...asa de bine statea incat nici nu s-a sinchisit ca am batut in geam dupa el. Pur si simplu m-a ijnorat radmasa.gif radmasa.gif

A mai vrut sa cumpere cineva masina dar omul nici nu a discutat pretul. Masina este modificata la motor , fara interiror dar arata relativ bine.

I-am lasat bilet in usa de la bloc si acum astept sa ma sune, daca o sa vrea, bineteles.

Poze cu masina:
autom
inca nu m-a sunat omul ............

Alte idei?
autom
QUOTE(autom @ 5 Mar 2010, 10:13)
inca nu m-a sunat omul ............

Alte idei?
*




Up?
autom
sus
autom
up, cu tot cu zapada........
autom
sus!
autom
up cu fieratania.....
autom
Sus cu junghiul.........
autom
Iar..
autom
Am uitat azi: Uppppp laugh.gif laugh.gif
autom
sus
autom
Mai tineti minte ca v-am povestit de proprietarul indaratnic al Barkas-lui camioneta?

Dupa cateva drumuri acolo, dupa ce am vb cu vecinii ,a reusit, indirect sa dau de om.

Am vb la telefon si am mers sa il vizitez. Pot spune ca am multe de invatat de la Dansul si este absolut fermecator. Povesteste cu patima si placere despre aceste masini. Am patrecut cateva ore in compania dansului si pot spune ca am plecat un pic mai bogat spiritual decat am venit.

Din pacate nu vinde masina sau mai bine zis masinile fiindca mai are un Barkas. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

M-am impacat cu situatia si caut mai departe........
Tossi
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showto...0&#entry1254932

Postul 2923, sper sa fie cu noroc.
autom
QUOTE(Tossi @ 28 Mar 2010, 15:28)



Multumesc mult de tot biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



Asta e masina care ma intereseaza......

Am sa scriu acolo...
autom
up........
BZN
Aveam si eu una pe langa zona in care stau, bleu. O sa ma uit zilele astea daca mai este, stiu ca omul se gandea sa o dea...
autom
noru masii. sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif .........nu mai e acolo.....
GZR
QUOTE(autom @ 29 Mar 2010, 07:41)
Multumesc mult de tot biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
Asta e masina care ma intereseaza......

Am sa scriu acolo...
*




Poza este facuta in Brasov. Este in zona in care locuiesc parintii mei. Daca o mai vad te anunt.
autom
QUOTE(GZR @ 3 Apr 2010, 10:31)
Poza este facuta in Brasov. Este in zona in care locuiesc parintii mei. Daca o mai vad te anunt.
*




Multumesc mult!!

Poate afli telefonul omului......
autom
QUOTE(GZR @ 3 Apr 2010, 10:31)
Poza este facuta in Brasov. Este in zona in care locuiesc parintii mei. Daca o mai vad te anunt.
*




Nu mai e nevoie. L-am gasit pe om ( telefonic dupa investigatie tip SRI), este super de treaba dar nu vinde masina post-336-1110552439.gif post-336-1110552439.gif

Am avut o convorbire telefonica interesanta si am avut ce iinvata. Mai are un BArkas dar platfoma si acum repara la el. CAnd termina de reparat POATE vinde camioneta.

Sunt un pic suparat ca as fi vrut sa fiu proprietarul masinii din poza..... plange.gif plange.gif

Up si poate gasesc in Buc!
autom
Nasoale timpuri traim.

Nu mai merg facute schimbari de motor ( alt tip decat cel original) decat cu testare dinamica. Daca este puterea egala sau mai mare/mica cu mai putin de 40 % din puterea initiala, este pretul mai mic. 30 de mil vechi sau 60 ( daca depaseste 40%) + pretul omologarii ( inca 6 mil).

Trageti singuri concluziile.

Deci: UP!!!!!!

Postez mai jos scrisorica mea catre ei:
Stimate Domnule Inginer:

Ma numesc P M , legitimat cu CI. xxxx, domiciliat in Mun. Bucuresti, Str xxxxxxxxxxxsi doresc sa imi furnizati informatii in vederea schimbarii motorizarii unui autovehicol marca Barkas HP ( camioneta).
Motorul actual are codul 353-t/B1000 ( 992 cmc,2t, 33.8 kW la 3500 rot /min) iar motorul pe care vreau sa il montez are codul 688 (1108 cmc, 4t, 33.0 kW la 4900rot/min)
Mentionez ca doresc aceasta modificare deorece noul motor este net superior celui initial atat din punct de vedere al pieselor de schimb, al reglarii cat si a noxelor emise ( 2 timpi versus 4 timpi).
Momentan autoutilitare nu am achizitionat-o, masina aflandu-se in jud Giurgiu ( de aceea nu posed datele cerute in formularul tip postat pe site-ul Dvs).
De asemeni, doresc sa va aduc la cunostiinta faptul ca ambele motoare poseda aproximativ aceeasi putere, modalitate de prindere pe sasiu, schimbarea lor facandu-se fara adaugarea prin sudura pe sasiul masinii a altor elemente metalice care pot generea puncte vulnerabile pentru siguranta.
Pentru o mai buna edificare asupra problemei mele va anexez cateva poze explicite asupra modalitatii de prindere a motorului si copii xerox din care se identifica caractericticile celor doua motoare.

Va multumesc anticipat si va asigur de intreaga mea consideratie,
autom
UP
autom
Sus c u Barkasul!
autom
Sus cu vechitura!
autom
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.