Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Far dreapta xenon megane 2.1
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
dantes
Se vinde un far dreapta cu xenon din fabrica ptr. megane 2.1 complet echipat cu becuri, inclusiv becul xenon, balast, motoras, fara prinderi rupte.
Singura lui buba e ca balastul e after-market, nu este cel original, este functional, doar ca nu mai are auto-levelingul.
La pachet mai dau un far, tot dreapta, tot cu xenon de fabrica, insa nu are nici un bec, nimic...e doar farul cu lupa...

Pretul e de 350 lei + farul 2 bonus
Contact PM
Livrare in Bucuresti, in tara trimit numai dupa plata unui avans in cont iar cheltuielile de transport sunt in sarcina cumparatorului.
Ryk
nu il ai si pe stangul? sau poti face rost de el? biggrin.gif
dantes
Din pacate nu...doar cel drept...de 2 ori tongue.gif

Pretul scade la 300 de lei ca ma enerveaza prin casa si vreau sa le arunc...
Tossi
Salut,

Ai idee daca se poate monta, fara modificari la suporti, in locul celui farului normal de Megane 2.1?

Multumesc,
dantes
Suportii sunt aceeasi, doar ca ptr. motoras sunt altfel firele la modul ca cel cu xenon are 5 pini, iar cel fara are 3 parca... in rest e la fel. Dar poti lua un motoras de far fara xenon si sa-l pui pe cel cu xenon si cred ca merge asa ca sunt la fel.

dantes
Foarte negociabil...numai sa scap de ele din balcon!
dantes
up
dantes
A mai ramas farul bun cu toate becurile, balast, etc., si ptr ca vreau sa scap de ele din casa, pretul scade la 250 lei
dantes
up
Adisor
un nr de telefon ,te rog ...
dantes
up
kamoze
il vreau eu,ofer 150 lei(pe praful asta.............)
dantes
Pretul e fix.
menic
salut,
daca se gasesc interesati de set, il am eu pe stangul . numai bine si scuze pt deanj.
dantes
up...
dantes
up
dantes
Poze mai jos cu farul....
dantes
up
dantes
sus
CsO
dantes, ai idee cat costa kitul xenon original?
Am un megane 2.1 si am xenon, insa nu farurile cu lupa... as vrea sa fac upgrade cat mai repede cu putinta insa depinde si de situatia financiara. smile.gif
si daca fac o treaba, as vrea s-o fac calumea, adica sa ii pun kitul original

multumesc
dantes
Aici e bursa, nu arie tehnica.
Ca idee, costa mult. Trebuie 2 senzori, cablaje, 2 balasti cu calculator, 2 faruri, spalator de faruri... Un balast e cam 1500 lei...farul gol vreo 700 parca, becul xenon vreo 150-200, un senzor vreo 800 lei...

Nu raspunde aici... aici se vinde o parte din sistem... (far cu lupa si bec) plus balast aftermarket si adaptoare plus becurile celelalte, totul functional mai putin autoleveling...

CsO
Am inteles asta, stiu cu ce se mananca un forum.

Intrebam informativ, in cazul in care cumparam farurile cu lupa de la tine si de la menic...

Multumesc pentru raspuns.
dantes
up
dantes
up
dantes
up
dantes
up
dantes
Available
dantes
up
Octavian_V
Salut,

M-ar interesa sa cumpar farul daca mai este disponbil. O singura clarificare - in poza vad ca calculatorul este Valeo (la el te referi ca este after market)? Ma intereseaza de fapt numai aceasta piesa dar daca vinzi la pachet ... works for me.

Imi poti da un cod al lui?

Daca e OK gasim o varianta de livrare (rog un prieten sa se intalneasca cu tine in Bucuresti (eu sunt din Iasi).

Merci mult!


PS. Nu pot da inca PM pt ca nu am suficiente posturi ...
dantes
Acolo e doar carcasa calculatorului/balastului original ptr. a se inchide farul.
Balastul e aftermarket si e deasupra lui in far si adaptat sa functioneze cu becurile originale.
Dupa cum am mai specificat, functia de autoleveling NU functioneaza.

Restul e perfect functional.

Daca-l mai vrei, imi zici aici, apoi o sa-ti trimit un pm cu date de contact. (poti citi dar nu poti da pm)
Octavian_V
Merci mult pt raspuns. In cazul acesta nu sunt interesat de piesa.

dantes
up
dantes
up
crazybogdan
avand si eu xenon, pretul pe care il afisezi este unul foarte bun!.
Bafta la vanzare
dantes
up
dantes
up
dantes
available
dantes
up
Dudyyxx
salut.ma intereseaza pe mine farurile astea de 2.1 cu xenon..mai e valabil?
dantes
Nu. S-au vandut si am uitat sa spus sa se inchida....
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.