Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mustata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Tince1290
pentru mine e ceva fascinant....vad atatia oameni cu mustata pe strada si mereu ma intreb "de ce?"....intr-adevar parul facial este dovada vie a testosteronului care circula prin sangele barbatesc....dar de ce pentru unii mustata este ceva atat de important?....de sacru....unii considera ca daca nu ai mustata nu esti barbat....unii considera mustata ca fiind un semn al aristocratie....altii te judeca dupa ce mustata ai sau nu ai (aici ma refer la model....dupa cum bine stiti existe multe tipuri de mustati care de-a lungul anilor au devenit "faimoase" datorita purtatorilor lor)....in plus am observat ca purtatorii veritabili de mustata au o obsesie in aranjarea mustatii....unii isi piaptana mustata mai des ca parul din cap.....si majoritatea chiar au grija de ele...si le tund periodic (le tund in sensul ca le retuseaza pentru a le da forma dorita si pentru ca mustata sa arate bine 24/7 happy.gif )


ma intreb.....oare cati mustaciosi sunt pe forum? blush.gif

aaaa....eu unul nu port mustata si nici tatal meu...insa unul din bunici a purtat....si si un unchi....+ ca am avut onoarea sa ma intalnesc cu multi alti mustaciosi si am avut si profesori (si inca am) mustaciosi


PS: ideea topicului a plecat de la un tip destul de tanar care avea o mustata de invidiat...l-am vazut la un meci de baschet acum cateva zile....era fotograf....si atunci am inceput sa ma gandesc la acest fenomen si tot de atunci urmaresc comportamentul mustaciosilor in public biggrin.gif .....si chiar am vazut putini care sa aiba mustata si sa nu fie ingrijita
argon
in general poarta mustata cei frustrati de infatisarea lor fara.
FLP
Uneori port mustata.... Dar nu pe fata
tatabobu
Ce categoric, esti, argoane! Te-au enervat mustaciosii? 04.gif
Victoras2001
Ba manca-v-as. Nu deschideti un topic "cum o tineti in chiloti?" Sau "puteti sa-i dati in cap cu stanga?"
argon
QUOTE(tatabobu @ 3 Feb 2010, 19:27)
Ce categoric, esti, argoane! Te-au enervat mustaciosii? 04.gif
*




nu, dar am avzut mustaciosi care incearca sa renunte la mustata si arata groaznic fara radmasa.gif
tataiedaciotul
Dar despre barbosi?... tongue.gif radmasa.gif
bobo77
N-am mustata, nici n-am avut si nici nu cred ca o sa-mi las vreo data.
Andy_ACS
QUOTE(argon @ 3 Feb 2010, 18:51)
in general poarta mustata cei frustrati de infatisarea lor fara.
*



Sau nu poarta cei carora nu le sta bine cu mustata smile.gif

Toate astea sunt subiective, in general te obisnuiestri cu un om intr-un anume fel, iar o schimbare de look poate parea ciudata.

Eu nu port pentru ca nu cred ca mi-ar sta mai bine cu mustata, si cred ca e si incomoda cand mananci sau bei.

Bafta!
SiloS
QUOTE
Eu nu port pentru ca nu cred ca mi-ar sta mai bine cu mustata, si cred ca e si incomoda cand mananci sau bei.

...si nu numai...
studioworks
eu am, se numara???
BZN
Ce? Firele? unsure.gif
aditã
QUOTE(Victoras2001 @ 3 Feb 2010, 19:30)
Ba manca-v-as. Nu deschideti un topic "cum o tineti in chiloti?" Sau "puteti sa-i dati in cap cu stanga?"
*


pai eu doar cu stanga ii dau in cap!din cand in cand mai folosesc si dreapta deoarece am impresia ca ii da altcineva in cap si e mai placut tongue.gif
vis-a-vis
Mustata se lasa ca sa se obisnuiasca limba cu paru'...
(cioc se pune?)
yno
Nu am dar mi se pare foarte incomoda si foarte neigienic!
tatabobu
Cum adica neigienic?
Victoras2001
QUOTE(aditã @ 5 Feb 2010, 21:15)
din cand in cand mai folosesc si dreapta deoarece am impresia ca ii da altcineva in cap si e mai placut tongue.gif
*


radmasa.gif

QUOTE(tatabobu @ 6 Feb 2010, 01:11)
Cum adica neigienic?
*


Exista posibilitatea sa iei matreata de pe pubis.
tataiedaciotul
Cu matreata este simplu tongue.gif .Dar cu paduchii lati este mai complicat... radmasa.gif
tatabobu
Pai te abtii si tu, mananci doar veverite chele.
bobo77
Ca o incurajare pentru mustaciosi, daca te injura cineva, (stiti voi cum) nu o mai face in gura ci in mustata biggrin.gif
l@u
de parca in mustata e mai placut.....fiecare cu gustul lui.....
Tince1290
ma bucur ca va distrati smile.gif

cand colegul nostru a spus neigienic cred (e doar o parere) ca se referea la momentele in care.....sa zicem....ca esti racit rolleyes.gif ....si-ti curge nasul biggrin.gif
vis-a-vis
Cand bei bere, mai intra si mustata-n halba, cand mananci shaorma iar se murdareste. E nasol pe urma s-o cureti. Daca ii dai cu sapun face matreata, daca-i dai cu sampon sta sculata, daca-i dai cu parfum te irita la nas... e grea viata de mustacios...
tataiedaciotul
radmasa.gif "gura lumii"... radmasa.gif
C@talin
incredibil fenomenal,iaute statistica dupa taraf radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Tince1290
huh.gif bah....io ii dau in judecata pe astia....cer drepturi de autor....e sondajul meu dry.gif .....se pare ca printre noi eu tarafist sub acoperire ph34r.gif
peter_pan
pot ceva de genu perie de 2-3 mm biggrin.gif nu prea o pot numi mustata:)
vic24
barba si mustata. aspect neingrijit, practic ma barbieresc la 3 saptamani. motivul? nepasarea...
kog
nu port mustata si nici barba. Sunt cam span, ma rad o data la o luna.
vis-a-vis
Dupa o luna zici ca-s refugiat radmasa.gif
bion
Am si barba si mustata dar nu se vad din cauza pantalonilor
sorin1983
Mancarici n-ai?
vi_escu
Daca s-ar inventa o chestie sa nu mai creasca barba (fara efecte secundare) as fi cel mai fericit!
4x4
[attachmentid=1627655979]
Tince1290
Peter describes how the world will be different now that he wears a mustache. Season 6 : Episode 8 - "McStroke"
iulian'71
Bai spanilor eu is si paros si mustacios si ma barbieresc in fiecare zi si am functie de conducere si trag si femeile la mine. Credeti vreunul din voi ca sunt frustat. Am pus pariu pe mustata cu un amic si acum tot acolo e de peste 20 de ani. Si ca sa inchei nu-mi da nevasta voie sa o dau jos.
P.S. Stiti cum li se spune la mustaciosi dupe ce si le dau jos? Fete de cur!
Alex4u
port mustata dar nu pe fata smile.gif .....si oricum sunt si dezavantaje si avantaje sa ai mustata....1 dezavantaj ar fii ca o imbibi mereu in ciorba...si ca multi te acosteaza pe strada spunandu-ti ca orice gaura cu par se f*** si ar mai fii si avantajul ca iti tine de cald iarna si depinde ce fel de sex ii oferi partenerei :>
iulian'71
Sa stii ca cel mai comic e atunci cand iti ingeata pe ger de faci promoroaca.
Aia cu orice gaura........ e veche acum sunt epilate mosule ras hohote.gif
Richelieu
QUOTE(Alex4u @ 8 Oct 2010, 18:50)
port mustata dar nu pe fata smile.gif ........1 dezavantaj ar fii ca o imbibi mereu in ciorba..
*


Bah, tu ti-o bagi in ciorba? blink.gif

Mustata da un aer stilat, aristocratic.

user posted image

user posted image
Alex4u
sau asa sleep.gif
Richelieu
QUOTE(Tince1290 @ 3 Feb 2010, 19:50)
si chiar am vazut putini care sa aiba mustata si sa nu fie ingrijita
*


Nu exista chiar nimeni cu mustata neingrijita. Pana si ursarii o au dichisita.
iulian'71
Cel mai cunoscut dupa Tiriac e amaratul de Tamangu - vai de steaua lui ca a ajuns o leguma.
Richelieu
Eu zic ca mai cunoscuti sunt astia doi de cand dau premii la bingo.

user posted image

Dar si mai cunoscut e jupanul guta care guita cu foc.

user posted image
Alex4u
asta ar fii ce-a mai smechera mustata din cate am vazut happy.gif
iulian'71
Scuze dar de astia chiar uitasem. Guta si-a ras-o.
Alex4u dama mai are putin si ma face invidios.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.