Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] URGENT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ionutz_vly
CUMPER CHIULOASA DE 1400 URGENT . DE ASEMENEA CUMPAR FREZE PENTRU RECTIFICAT CHIULOASA
ionutz_vly
nu are nimeni?
tilicaru
am eu una de 1400.in perfecta stare .de dacie cred ca e vb la chiuloasa .daca te mai intereseaza ma uit maine dupa ea . dami un telefon pe la 17, dupa masa .0742289685
maryem
eu am una de 1600 in perfecta stare are 10oookm si a afost planata pentr a creste raportul de compresie,dar am renuntat la proiect.Cu riscul da a ma repeta chiuloasa este noua!iar ca pret,intrucat nu imi mai foloseste,vreau pe ea 130 ron.tel 0721200541.
ionutz_vly
VA ROG, DACA SE POATE NISTE POZE.
maryem
Momentan nu iti pot pune poze,intrucat zapada imi face accesul interzis la garajul unde tin piesele.
Un lucru este cert si sigur chiuloasa este noua,arata ca si cum ar fi scoasa din cutie acum! Nu ai de ce sa te indoiesti,intrucat nu sunt un panglicar caruia ii place sa bata campii.Suna -ma si putem vorbi mai multe.Cu bine.
ionutz_vly
DAR MERGE CHIULOASA DE 1,6 PE MOTOR DE 1,4?TE ROG TOTUSI CEVA POZE. MULTAM

9 Feb 2010, 20:02:
SUPAPELE CUM SUNT???
vladut88
chiulasa de 1,6 pe motor de 1,4 nu prea merge pt ca , ea are camera de ardere mai mare ,iar daca o pui pe un motor de 1400 vei avea un raport de compresie mic ,motorul va fi foarte puturos si va consuma benzina multa .Invers merge chiulasa de 1,4 pe 1,6 ,dar trebe folosit o benzina cu co 100 altfel vor aparea detonatii cu chiulasa de 1,4 motorul de 1,6 va avea o compresie mai mare

am si eu o chiulasa de 1,4 in stare exceptionala este chiulasa data jos de pe un motor de dacie pe injectie cu 50000 km reali motor 1397 aica 1400 nu are pompa de apa si capacu din spate in rest e completa inclusiv capac la culbutori daca vrei (dar ala e tipu veci ca ala tipu nou lam pus la mine la aro zici un pret fac poze si e a ta
id meu de mess este razvan_petrut@yahoo.com
maryem
imi pare rau ca il dezamagesc pe antevorbitorul meu,dar chiulosa pe care o am cea de 1600 este planata din fabrica si are inaltimea de72,oo,a fost pe o dacia 1400 injectie.Daca ai sa cauti ai sa vezi ca dupa 2002 daciile de 1400 pe injectie veneau echipate din fabrica cu chiuloase de 1600 cu dimensiunea de 72,00.tovmai de aceea aveau un plus de putere.Poti sa intrebi la orice service autorizat dacia,mai ales la strungarii care rectificau chiuloase.Vin si cu o completare chiluasa afost data de pe masina mea persoanala dacia 14oo injectie.motor 1397.dar am avaut accident cu ea,m-a lovit unul in spate in 2005.Masina avea in jur de 7-9 mii de km.si inca ceva...eu am motor de 1400 cu chiuloasa de 1600 planata la valoarea de 71,06 si merge excelent,cu un consum urban de 9-10 si extra urban in jur de 7.asa ca...multe vorbe putine cunostiinte.poti vedea live treaba astamergand cu masina mea iar pentru convingere si eliminarea speculatiilor la nevoie desfac si chiuloasa de pe masina mea.
ct-03-tvy
parca cea de 1.6 are supapele marite, daca o aduci din freza chiuloasa, in asa fel incat camera de ardere sa fie apropiata cu cea de 1.4 , eu masi baga la cea de 1.6.. teoretic si pa hartie ar trebui sa traga mai bine rolleyes.gif
ionutz_vly
MULTUMESC PENTRU SFATURI. SUNTETI MESERIASI.


DAR DISTRIBUITORUL CARE DE SCANTEIE LA BUJII PENTRU O DACIE CU INJECTIE ? CINE ARE?
MA REFER LA "maryem" CARE ZICEA CA A AVUT ACCIDENT CU O DACIE CU INJECTIE?
SAU POATE ARE ALTCINEVA?
maryem
Distribuitorul si alte anexe nu le mai am,dar daca ma lasi cateva zile ma pot interesa poate iti fac rost din alta parte la un pret modic.Toate bune.

11 Feb 2010, 09:45:
apropo...era sa uit !daca ai nevoie de rectificari scaune supape,supape si asa mai departe da mi de stire sa iti dau un batran cu parul alb care face asa ceva de 35 de ani.A lucrat si lucreaza numai chiuloase si ai sa ramai uimit de cate lucruri stie.
stc_ctln
QUOTE(maryem @ 11 Feb 2010, 09:41)
Distribuitorul si alte anexe nu le mai am,dar daca ma lasi cateva zile ma pot interesa poate iti fac rost din alta parte la un pret modic.Toate bune.

<span class='edit'>11 Feb 2010, 09:45:</span>
apropo...era sa uit !daca ai nevoie de rectificari scaune supape,supape si asa mai departe da mi de stire sa iti dau un batran cu parul alb care face asa ceva de 35 de ani.A lucrat si lucreaza  numai chiuloase si ai sa ramai uimit de cate lucruri stie.
*




Il vreau eu pe batranel.
Pregatesc o chiuloasa de 1,6 pt un motor de 1.6 injectie.
Cum pot lua legatura cu el?
ionutz_vly
ok
.astept "maryem" poate gasesti ceva bun la pret mic.
multam

11 Feb 2010, 19:20:
Apropo! de cava freze de rectificat supape nu poti sa faci rost?
freze imi trebuiesc k are cine sa le mesterasca!!!
te rog!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.