Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cauciucuri Goodyear duragrip
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
BogdanDen
Salut,vin si eu la voi cu o nelamurire pe care o am legata de achizitionarea a doua anvelope de vara Goodyear Duragrip .

Am decis sa cumpar 2 anvelope de calitate pentru solenza care urmau sa le pun pe fata ,ma gandisem la Michelin ,Goodyear,Pirelli,Dunlop,aveam o mare dorinta sa mi iau 2 cauciucuri scumpe dar bune desi am jante de 13.

Am mers la un service-depozit de anvelope unde am avut de ales intre aceste marci pe care mi le doream ,insa cand am precizat dimensiunea 165/70 13 mi-au spus cei de acolo ca nu au asa dimensiuni pe stoc la asemenea marci pentru ca nu se vand ,nu exista cerere pentru ele.Le am cerut daca se poate sa fac o comanda si au acceptat,am stabilit modelul care mi s-a parut ok si la pret Goodyear Duragrip 165/70 13 -190 lei urma sa mi le aduca in 7 zile vin din nush ce tara cred ca Germania au spus.. blush.gif depozitul din cate zic eu era mare si parea serios.
Revin in 7 zile sa iau cauciucurile achit restul de bani ,lasasem un avans,ma uit la cauciucuri data fabricatiei Ok si vad cu stupoare MADE in CHINA am ramas putin trist le am cerut explicatii,nu au stiut exact ce sa-mi spuna doar ca aceste dimensiuni mici se fabrica acolo si sunt mai rare.

Ma poate ajuta cineva ?Ce credeti ar putea fi contrafacute? sau nush... o parere...

poze nu pot pune momentan.


Multumesc

Bogdan
Saint666
Contrafacute nu. O parere, sa te poarte multi km cu bine. Nu neglija cauciucurile spate.
argon
daca erau contrafacute nu scria Made in China. Daca chiar acolo e o fabrica Good Year, cu acte si tot, care e problema?
BogdanDen
credeti ca difera calitatea intre cauciucurile mele Good year made in China si ale cauciucuri good year facute in alta tara precum Germania sau nush....?
Iulikk
Acum pe bune, cate lucruri "de firma" sunt facute si in China? Aproape toate firmele cunoscute, nu numai de anvelope, au fabrici in China. Atata timp cat ai certificat de garantie si chitanta, nu vad problema... Parerea mea este ca ai facut o alegere buna wink.gif .
Vorba lui argon.
BogdanDen
sper sa fie ok ...
Onyx
matador rullz smile.gif))
Mihai San
blush.gif

19 Feb 2010, 01:55:
blink.gif
Mihai San
cand zici matador poti sa tragi apa dupa! radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.