Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: acul la kilometraj joaca stanga dreapta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gorgos eugen
salutare,va rog sa imi dati un sfat,acul de la ceasul care indica viteza se misca foarte tare si nu stiu cu ce viteza merg am schimbat cablu kilometraj si butucul cu pinionul si tot asa sare sa fie ceasuldefect
alecsutz
ori e ceasul defect, ori e ovalizat locasu ala de la transmisie unde bagi cablu. si eu am aceeasi problema.
dar incearca sa mai strangi sau sa destrangi cablu ca si aia poate fi
dandee
daca tot i-ai schimbat cablul cred ca ceasul e dus! si eu is in aceeasi situatie daca afli vreo remediere sa-mi zici si mie!
nolimit
nu prea cred ca se mai repara are un arc in forma de spirala sensibil, mie imi este frica si cand dau cu spatele mai mult de 50m sa nu l stric, inlocuirea lui este cea mai buna solutie
panter1
ce legatura are datul cu spatele la mai mult de 50m si defectarea kilometrajului? Eu am mers cu spatele si 150 m si nu s-a intamplat nimic
florian90
eu am mers si 400m....e de la ceas....pune altul....gasesti la remat cate vrei...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.