Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme dacia break - se comporta urat in sarcina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bodytzu
salutare! de vreo 2 zile imi face figuri,sta la relanti..motorul merge rotund..dar in sarcina gafaie,da in nas...si nu trage,treaba asta se intampla sub 2200 de ture,dupa nu mai am probleme..dar de exemplu..daca calc pedaua in a3-a la 40 la ora aproape de jumatate..nu trage deloc se subtureaza si da mici rateuri....m-ati putea ajuta? multumesc smile.gif
pirvumark
are benzina? ai umblat la nivel? ceva gheata care s-a topit si s-a transformat in apa?
de obicei cand e nivelul mic face asa, da in nas la accelerare!
dar vezi sa nu se fi slabit piulita la delcou si sa se fi modificat avansul si sa fie prea mic.
muci te-ai uitat. are? adica spuma din aia pe futunul care vine din capac culbutori in carburator? da jos furtunele alea si vazi sa nu ai muci sau gheata pe ele!
bodytzu
am rezolvat-o:D,am dat delcoul jos,ma uit la platima..UIMEALA laugh.gif era lipita wacko.gif, am reglat-o la ochi , am dat o tura si nu mai gafaie.

mersi mult , pirvumark !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.