Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] kit geamuri electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
alecsutz03
kitul contine macarale eletrice, 2butoanele,cablajul,2 dopuri sa bagi in gaurile de la manivele, 2 tuburi de trecere cabluru din stalp in usa
1mil!
crisadatyres
Merg la solenza? de unde esti
VF1BG0
pune niste poze!
alecsutz03
poze!
macarale pentru dacia 13xx
VF1BG0
sunt pt dacia 13xx ?
alecsutz03
crisadatyres...uite adaptarea pentr a fi puse pe nova-supernova sau solenza!
in vreo 10 min se rezolva cu putina indemanare!
ps...in prima poza este macaraua originala de solenza!
VF1BG0
As vrea eu un kit. Putem sa ne vedem undeva in Bucuresti?
alecsutz03
As vrea eu un kit. Putem sa ne vedem undeva in Bucuresti?
eu ti le trimit din bv prin curier daca vrei!le pun maine si vineri dim trebuie sa iti ajunga!...asta e valabil pentru toti!trimit prin curier!



daca cineva doreste...astept PM cu adresa si un numar de telefon pentru a fi contactat!
VF1BG0
As fi preferat sa vad macaralele tale nu alea de pe santier.. Vinzi marfa din Brasov, vrei banii la Caracal si esti din Chitila?
alecsutz03
As fi preferat sa vad macaralele tale nu alea de pe santier.. Vinzi marfa din Brasov, vrei banii la Caracal si esti din Chitila?


plata se face ramburs!
referitor la macarale is la fel ca in poze!produsul este nou,nefolosit!
bradut
sal
m-ar interesa o pereche de dopuri (pt gaurile din usa ) si 2 butoane de geamuri!
VF1BG0
Daca vin la brasov pot sa vad macaralele?

Doar "Plata ramburs" fara sa vad marfa inseamna ca merg la posta platesc ca sa ridic coletul si pot avea surpriza cam neplacuta ce e drept .. sa nu fie in colet ceea ce am vrut sa cumpar smile.gif

alecsutz03
QUOTE(VF1BG0 @ 10 Feb 2010, 19:26)
Daca vin la brasov pot sa vad macaralele?

Doar "Plata ramburs" fara sa vad marfa inseamna ca merg la posta platesc ca sa ridic coletul si pot avea surpriza cam neplacuta ce e drept .. sa nu fie in colet ceea ce am vrut sa cumpar smile.gif
*




mai omule daca vrei poti veni la brasov...nici o problema!
crezi ca imi permit sa iti dau teapa?ai adresa mea una la mana....2 la mana am multe kituri de vanzare!nu stric totul pentru 1 kit sti calm...nu-s tepar...am luat tepe si stiu cum e!

QUOTE(bradut @ 10 Feb 2010, 19:24)
sal
m-ar interesa o pereche de dopuri (pt gaurile din usa ) si 2 butoane de geamuri!
*



nu as vrea sa descompletez!adica nu e rentabil!iti convine sa dai pe 2 butoane 50 lei?eu nu cred:(



VF1BG0
Daca stii cum e .. ma intelegi. Lasa-mi un numar de telefon pe PM, in weekend ajung la Bv si te sun.
alecsutz03
uitati am vandut pe site-ul 4t si au fost multumiti!
http://forum.4tuning.ro/493-anunturi-auto-...ice/page-2.html
VF1BG0 ai PM

kalyyyyyy
Poti te rog daca ai la indemana o macara sa verifici care este cursa maxima a suportului pentru geam? As vrea sa le montez pe masina mea, volvo 360, care daca nu ma insel are gemul un pic mai inalt...

De curiozitate, cum stie macaraua sa opreasca motorasul cand geamul este inchis, are vre-un senzor ?
alecsutz03

Poti te rog daca ai la indemana o macara sa verifici care este cursa maxima a suportului pentru geam? As vrea sa le montez pe masina mea, volvo 360, care daca nu ma insel are gemul un pic mai inalt...
*

[/quote]
cu un pic de imaginatie cred ca o montezi si pe volvo sleep.gif
iar macaraua are 41 cm este cursa utila

QUOTE(kalyyyyyy @ 10 Feb 2010, 20:19)
De curiozitate, cum stie macaraua sa opreasca motorasul cand geamul este inchis, are vre-un senzor ?

*



butonul se opreste cand iei mana de pe buton...nu sunt butoane cu impuls(scuza-ma dar la 1 milion ai tot kitul:instalatie,butoane,macarale,dopuri,tuburi de trecere...de unde atata si butoane cu impuls?) blush.gif
kalyyyyyy
O sa masor maine si poate ma decid sa cumpar un set.

Nu ma refeream la functia de impuls(apesi scurt pe buton si geamul se ridica sau se coboara complet) ma refeream la momentul cand ajunge geamul sus si tu nu ai luat degetul de buton, asta nu forteaza motorasul? (scuze daca nu ma pricep si functia de impuls include si ceea ce intreb eu).
alecsutz03
din cate stiu ei ala include ceea ce ma intrebidaca e si te hotarasti dai pm cu adresa si nr de tel!bft
vdaniel
as fi interesat- ai idee cat costa transportul pana la Botosani?
alecsutz03
20-30 lei
maxim
vdaniel
trimiti prin posta romana sau prin fan curier?
alecsutz03
QUOTE(vdaniel @ 12 Feb 2010, 10:31)
trimiti prin posta romana sau prin fan curier?
*


da!numai cu asta expediez!
vdaniel
vreau si eu un kit-azi plec la tara, nu am acolo net, iar cu semnalul la telefon depinde de vreme . Ne auzim luni dimineata pe forum . Mersi
alecsutz03
QUOTE(vdaniel @ 12 Feb 2010, 14:49)
vreau si eu un kit-azi plec la tara, nu am acolo net, iar cu semnalul la telefon depinde de vreme  . Ne auzim luni dimineata pe forum . Mersi
*


daca vrei...da-mi pm cu adresa ta si nr de tel,iar maine ti le pun!iar luni cand te intorci acasa le si ridici!sau nah...cum doresti!
Emid
salut! 100 ron 2 macarale?? sau doar 1 ???
alecsutz03
QUOTE(Emid @ 12 Feb 2010, 17:35)
salut!  100 ron 2 macarale??  sau doar 1 ???
*


2 macarale :|este kit complet pentru geamuri electrice fata!
alecsutz03
hai baieti....1mil kitul...numai sunt doritori???sad.gif

13 Feb 2010, 22:13:
hai baieti....1mil kitul...numai sunt doritori???sad.gif
vdaniel
up de la mine biggrin.gif

azi am primit coletul , totul e ok(macarale, cabluri, butoane-negre-, instructiuni), astept doar o zi calduroasa pt montaj
mersi inca o data smile.gif

inca un client fericit biggrin.gif
alecsutz03
QUOTE(vdaniel @ 15 Feb 2010, 13:40)
up de la mine biggrin.gif

azi am primit coletul , totul e ok(macarale, cabluri, butoane-negre-, instructiuni), astept doar o zi calduroasa pt montaj
mersi inca o  data smile.gif

inca un client fericit  biggrin.gif
*


ma bucur!cine mai doreste...chiar numai sunt doritori:(
misterio
Salut!

merg si pe usile spate?

Ms
adyyxp
salut....merg si pt supernova? mai trebuie ceva releu ceva in afara de acest kit? astept un pm
alecsutz03
QUOTE(misterio @ 20 Feb 2010, 22:55)
Salut!

merg si pe usile spate?

Ms
*



nu am incercat
QUOTE(adyyxp @ 20 Feb 2010, 23:00)
salut....merg si pt supernova? mai trebuie ceva releu ceva in afara de acest kit? astept un pm
*


ai pm
misterio
Salut!

Poti sa-mi spui daca merg si pe spate logan? Sunt interesat de un kit!

Ms!

Am vazut pe urma raspunsul!

Ma interesezsi daca descoper ca se potrivesc te caut!
alecsutz03
QUOTE(misterio @ 22 Feb 2010, 21:25)
Salut!

Poti sa-mi spui daca merg si pe spate logan? Sunt interesat de un kit!

Ms!

Am vazut pe urma raspunsul!

Ma interesezsi daca descoper ca se potrivesc te caut!
*


frate...asta chiar n'o mai stiu blink.gif ....adica nici nu stiu cum arata macaraua originala de golan wacko.gif
alex_dinu476
La kit-ul pentru solenza trebuie modificat ceva sau vine in locul celor manuale fara modificare
alecsutz03
QUOTE(alecsutz03 @ 10 Feb 2010, 18:20)
crisadatyres...uite adaptarea pentr a fi puse pe nova-supernova sau solenza!
in vreo 10 min se rezolva cu putina indemanare!
ps...in prima poza este macaraua originala de solenza!
*




QUOTE(alex_dinu476 @ 23 Feb 2010, 18:48)
La kit-ul  pentru solenza trebuie modificat ceva sau vine in locul celor manuale fara modificare
*



ce naiba ma nu cititi si prima pagina?:| wacko.gif blink.gif
VF1BG0
Am primit azi macaralele!
Om serios .. recomand 100%!

O sa le montez pe o solenza, revin cu poze si tutorial cand termin de montat.
alecsutz03
sus cu ele!
alecsutz03
up's....
hyena
uitati aici macaralele nu le-am luat de la alecsutz03 dar e acelasi lucru

si va atasez si o animatie cu schema de montare

sper ca nu am deranjat cu nimic biggrin.gif
Siconi
Up si de la mine.

Si eu am un kit pentru masina mea. Sunt fabricate de UAMT si sunt special pentru Dacia fabricate. Se pot adapta si pe alte masini cu putina ingeniozitate si rabdare. Kitul nu stie sa opreasca motorasul cand geamul a ajuns sus, dar tu esti acolo si stii ca nu mai ai de ce sa tii apasat pe buton ca nu mai merge mai mult decat s-a inchis/deschis deja.
Alea cu senzor monitorizeaza curentul prin montaj si, daca ceste cu peste 30% decupleaza alimentarea motorasului.
Se poate face asa ceva si la astea, scheme se gasesc pe net, insa e nevoie de ceva cunostinte in electronica.

Oricum, pretul e imbatabil! Mie, unul, nu-mi pare raude investitia facuta.
alecsutz03
QUOTE(hyena @ 28 Feb 2010, 23:25)
uitati aici macaralele nu le-am luat de la
alecsutz03 dar e acelasi lucru

nu ai deranjat!stai calm!multumesc pt ce ai atasat!
Siconi...ms pt cele spuse
budd_weiser
Un mare UP de la mine, foarte serios si promt omu', de la Brasov la Chitila m-a costat 27 ron FAN COURIER-ul, eu zic ca e pomana 100 ron, 5 gauri pe fiecare usa, plus de la baterie, masa de unde iti este mai la indemana, un fir la pozitii si gata ai geamuri electrice cu butoane iluminate si tot ce trebe' biggrin.gif . O seara buna in continuare.
Siconi
N-ai de ce. Mi-am spus parerea obiectiva cu privire la acest produs.
Recomand ca imbunatatire notabila a confortului posesorilor de automobile marca DACIA si nu numai.
VF1BG0
"Recomand ca imbunatatire notabila a confortului posesorilor de automobile marca DACIA si nu numai." ... taicameu mi-a facut circ cand am zis ca ii pun geamuri electrice smile.gif)
Acu se joaca la butoane. O sa pun filmuletul cu montajul maine sau poimaine.

Un UP de la mine pentru un om serios!
alecsutz03
ma bucur ca sunteti multumiti!
hai baieti ...care mai doreste:D:D
alecsutz03
numai vrea nimeni???
WGX
pana in capitala cat face cu posta romana? sunt interesat.
cristixxxlog
am o rugaminte, poti pune o poza cu conexiunile butoanelor? vreau sa vad daca se poate adapta pentru un megane 2. multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.