Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tablou electricitate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
B-17-GKW
Salutare am facut si eu acest topit sa va intreb si eu unde asi putea sa ma duc in bucuresti sa schimb tablou electric la o dacia 1400 injiectie? Si sa nu ma duca foarte scump? Tablou si sigurantele le am in casa dar nu ma incumet sa il schimb eu pt ca nus electrician si cu electricitatea nu prea e de joaca mai ales la dacii.
Astept si eu un raspuns din partea voastra! Va multumesc! O zi placuta!
ronny
hey un scotch de hartie , un pix cu gel , etichete de la fiecare fir cu numar
apoi urmaresti traseul de fire cu tabloul nou
adica vezi daca tabloul nou e la fel cu cel vechi daca nu iti faci un desen cu ordinea pe al vechi si cum se imart si apoi transpui pe cel nou
pare mai complicat de cat este.... biggrin.gif

iti notezi si tu spre ex 1 duce la 2si 3 pt ca majoritatea duc in 2 parti prin legatura comuna intre doi papuci de siguranta , un electrician bun iti ia multi bani , iar un mecanic de service daca iti greseste 2 fire intre ele si curentu se intoarce pe alte trasee te trezesti ca nu mai ai lumini calumea sau ca iti ia curentu peste noapte ...d'astea ..... ce faci cu mana ta se numeste manufactura .... trebuie doar sa fii atent cand notezi .... iti stau la dispozitie daca nu te ajuta nimeni imi dai un pm ceva si iti spun eu ce nu te descurci...
B-17-GKW
eu am pe masina tablou vechisi am cumparat dasta nou medel gen logan asta imi e mie aiurea
mecanick_maverick
QUOTE(B-17-GKW @ 13 Feb 2010, 00:56)
eu am pe masina tablou vechisi am cumparat dasta nou medel gen logan asta imi e mie aiurea
*


Salut .
Pune o pozä ( tongue.gif 2, cä trebuie sä väd si spatele cu papucii ), si-ti explic eu echivalarea .
N-am de unde sä väd p-aici tablou de golan .
pirvumark
de ce vrei tu sa schimbi tabluol? eu am si uitat ca am asa ceva la masina! cu ce incurca ala vechi? doar nu umbli toata ziua acolo!
B-17-GKW
pe vreau sa il schimb pt ca imi face figuri.

Poze o sa ii fac maine la tablou si pun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.