Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Meniu service radiocasetofon ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
mbirton
Salut,
Am in loganul meu casetofonul original marca Renault model 22DC229/62. Dupa cum probabil stiti nu are in meniul audio functia LOUDNESS si nici setari avansate de egalizare, doar ceva simplu cu +/- la bass si treble.
Stie cineva daca loudness se poate activa, poate dintr-un meniu ascuns? Am observat ca daca apas simultan 2 butoane din cele 6 de la presetarile radio imi apar pe ecran diverse cifre si litere, dar nu le stiu semnificatia.

Are cineva un link catre un manual de service sau macar o descriere a functiilor ascunse ?
Multumesc !
tzepesch
tii apasat pe SRC mai mult timp
si intra in meniu expert

acolo ai AF on/of, Loud, Rear on/off, etc

daca vrei curbe de egalizare functie de rezonanta si acustica masinii, tii apasat in timp ce merge 2 si 5 dca nu m insel. Intra in modul bruiat, o sa merga radioul si osa bipaie. lasa-l in pace vreo 2 min, apoi iti cere iar codul cassului, apoi incepe sa te intrebe una alta. curbele de sonoritate sunt pt clio, megane, laguna, twingo, etc. de la 0 la 5. 0 nici una, 5 cea mai buna, laguna mi se pare. ai si setare pt zona de receptie, tu ii dai pe Others, adica Europa.

gasesti pe torrente manualele de service, si la logan si la solenza. incerca filelist.ro

bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.