Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Valentine's day sau Dragobete
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
BeciAcustic
Sa vedem care sunt romanticii forumului daciaclub. smile.gif
Marty
Exista deja topic, citeste acolo. Pentru romantism recomand Voltaren, trece repede.

14 Feb 2010, 13:30:
Si, sa nu uit: sa ma pis pe toate pseudo-sarbatorile pe care toti retarzii le-au adoptat de la americani!
fost membru
Pai sa incep eu............. wub.gif




























nu tin aceasta sarbatoare, mi se pare falsa, comerciala si imprumutata.

















BeciAcustic
Eu nu am vazut topic dedicat....
Marty, dragobetele este o sarbatoare romaneasca.
Valentine's day este luat de la americani dar are mai mult succes si este mult mai mediatizat....
turturel
sub clar de luna..o mama de bataie cu paru'..fa-i acest cadou iubitei tale si iti va fi vesnic recunoscatoare.. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
vis-a-vis
Si de cate ori ai "sarbatorit" tu dragobetele inainte sa se afle de valentine's day?
GoGu
Sa nu uitati pomenile pe 11 septembrie, da? sleep.gif
Filip
I-am facut cadou Margaretei mele, o pereche de tendoane noi, de uzina! biggrin.gif
fost membru
Dragobete este o sarbatoare de care si-au adus aminte unii, tocmai datorita sarbatorii americane. Asa s-a inceput si cu halloween la care urmeaza sa gasim corespondenta in "ziua dracilor" .... urmeaza "ziua porumbului" ....


Persoanelor iubite (chiar daca pentru unii-s de tabla laugh.gif ) nu trebuie sa gasim un motiv sa le facem cadouri. Le dam pur si simplu.
C@talin
americani au vreo sarbatoare de noastra ?

ca am asa o impresie ca noi copiem pe toti ca fraierii biggrin.gif
BeciAcustic
o declaratie interesanta auzita aseara la o petrecere de Valentine's day:
Ea: Te iubesc....dar te-as iubi mai mult daca ai duce gunoiul dimineata! (sunt casatoriti....) LolLolLo.gif
bmwh548
Filip ea ce ti-a facut cadou? Sau macar un pupic cu aroma de jiclor ti-a dat?
Markos
tepup Madhawkuleeee imbratisare.gif
kog
@Filip, cat au fost tendoanele?
eXtenSion
Hopa, se schimba moda!

Inainte erau majoritatea pro Vally, iar la radio era super cool si interesant sa fii contra, sa iti amintesti asa peste noapte ca parca avem si noi ceva Drago si ca vai Doamne ce superba sarbatoare era aceasta Drago, din moment ce nu o mai sarbatorea nici dracu...

Acum, ca s-au trezit toti oamenii cool'wanna'be sa se revolte contra Vally, apar tot mai multe comentarii cum ca "daca nu va place, nu va obliga nimeni" samd.

Interesant! Desi nu sunt Vally fan, presupun ca pt. aprigii sustinator superDrago e la fel sa joace un meci de fotbal - ca tot e sport national- in fata blocului, in echipe de 5, cu a-l juca pe un stadion imens si facand parte dintr-un lot al unei echipe.

Daca fiecare tara sarbatorea Anul Nou pe date diferite era la fel?
slider2
QUOTE(Marty @ 14 Feb 2010, 13:28)
Si, sa nu uit: sa ma pis pe toate pseudo-sarbatorile pe care toti retarzii le-au adoptat de la americani!
*




QUOTE(fost membru @ 14 Feb 2010, 13:32)
nu tin aceasta sarbatoare, mi se pare falsa, comerciala si imprumutata.
*



up.gif
Marty
QUOTE(GoGu @ 14 Feb 2010, 13:43)
Sa nu uitati pomenile pe 11 septembrie, da?  sleep.gif
*

radmasa.gif


QUOTE(eXtenSion @ 14 Feb 2010, 15:41)
ca s-au trezit toti oamenii cool'wanna'be sa se revolte contra Vally
*

Si eu te iubesc!
l@u
QUOTE(BeciAcustic @ 14 Feb 2010, 13:41)
Valentine's day este luat de la americani dar are mai mult succes si este mult mai mediatizat....
*



Pai cum dreaq sa nu aiba mai mult succes daca cluburile sunt pline ochi si se cumpara toate kkt-urile ca sa fie date kkdou.Sarbatoarea asta a bagat-o un cap de evreu la noi cu un scop binedefinit nu asa ca vezi doamne avem nevoie de sarbatoarea asta.
Nu am dat cadou nimic si nici nu bag in seama asa zisa sarbatoare a loverilor.
Filip
Si mai au succes chestiile astea si acum, pe timp de criza? O sa vina si luna martie, martisoare, eu cand eram mic, ii dadeam doar mamei martisor, si ce imi dadea ea sa dau la profesoare, le vindeam la aia prin clasa, care aveau lipsa sau nu aveau si vroiau sa dea.
Andy_ACS
Sf Valentin nu e o sarbatoare prosteasca. E menita sa aminteasca celor care nu prea fac cadouri/complimente persoanei iubite ca ar ficazul sa o faca din cand in cand.
Pentru altii orice zi poate fi Sf Valenin, un cadou sau o declaratie nu trebuie sa vina numai cu ocazia acestei sarbatori.
Insa pentru multi sarbatoarea asta e o ocazie de a cumpara cadouri tampite, care dupa ce au fost daruite o sa stea un timp aruncate pana sa ajunga la gunoi. Deja s-au strans tarabe prin centru cu tot felul de inimioare, papitoi sau bijuterii din tabla.
Eu anul asta am scapat de tot de cadouri si urari...

Bafta!
bogdanelkva
...ala nu,ala nu...atunci care?ca toata mondenitatea sarbatoreste rahatul asta de ''sarbatoare''.de Pasti,manele,de Craciun gingal bels... mad.gif
TheFastOne
Eu personal, impreuna cu viitoarea mea minunata sotie, nu sarbatorim absolut nimic astazi huh.gif , dar am auzit ca unii sarbatoresc valentains gay sau ceva de genu' blink.gif
Am observat ca prinde bine pseudosarbatoarea asta la generatia mesinger de nu se poate. Ieri am vazut 3 cocalari de-astia la vreo 14-15 ani asa cu freze de strutz cred ca le zice, veneau in intimpinarea a 3 emokide tot de varsta respectiva. Oricum n-avea niciun strutz din astia 3 flori in mana da' am putut citi emotia pe chipul emokidelor. Cred ca deja se vedeau sarutate de valentains de catre cocalari. De-ar fi fost copii mei (cei 3 cocalari) le-as fi scos io strutzu din cap si-i puneam cu burta pe carte de nu se vedeau mad.gif , ca sigur nu-s prea preocupati de scoala. unsure.gif

P.S. Ii rog sa ma scuze pe cei care totusi sarbatoresc astazi "ziua tampitilor" si declar in continuare ca dupa a mea umila parere, sarbatoarea asta daca ii putem spune asa, este pentru prosti. blink.gif
Marty
QUOTE(Filip @ 14 Feb 2010, 13:45)
I-am facut cadou Margaretei mele, o pereche de tendoane noi, de uzina!  biggrin.gif
*


Vinzi covoru'? Dau pret bun!!!
kog
au eu unul exact la fel. Ce zici facem afacerea?
Filip
QUOTE(Marty @ 14 Feb 2010, 17:20)
Vinzi covoru'? Dau pret bun!!!
*


Pai e mostenire de la mama, si tin la el. smile.gif Imi pare rau, nu pot sa-l dau. Am auzit si eu ca nu prea se mai gasesc asa usor, cum se gaseau la inceputul anilor `90, tipul asta de covoare. E 4 pe 3, si vine la fix in camera, adica nu e cat toata camera, e cat suprafata fara mobila, si tine cald iarna pe parchet. Acum stiu ca e moda asta sa stai cu parchetul gol, dar eu niciodata n-o sa renunt la covoare, indiferent cat de greu sunt de intretinut. Vara il rulez, il pun pe portbagaj pe Margareta, merg la curte si il spal pe ciment. wub.gif Pe urma il usuc pe gard. biggrin.gif Nu i-am pus si lui nume, inca. biggrin.gif
Marty
Eu niciodata n-o sa bat covoare... fiindca sunt o putoare!
l@u
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Filip
Noi nu mai avem batator, l-au desfiintat. sad.gif Dar il bat la curte, nu scapa! biggrin.gif Nu numai pe el, mai are si frati. biggrin.gif
C@talin
smile.gif
GoGu
QUOTE(Marty @ 14 Feb 2010, 17:20)
Vinzi covoru'? Dau pret bun!!!
*



Iar am ratat o oportunitate de afaceri sleep.gif Asta vara am parasutat doua covoare dintr-astea vintage, le pusesem gand rau de vreo doi ani... Unuia ii spuneam "nene" ca era mai batran decat mine, da' ajunsese cam moliodrom saracu'...
crintea1949
Mai tinerete, care dintre voi a citit Povetele Maicii Sofronia, scrisa de un doctor neamt Alexander Reihardth. Maica Sofronia licentiata la Sorbona. Pricipiile si teroare regimului comunist a determinat-o sa ia calea calugariei. A ajuns si a pastorit Manastirea de maici de la Agapia pana imediat dupa evenimentele din decembrie 1989.Cartea reprezinta o incursiune in fascinanta lumea a obiceiurilor romanesti a vietii ancestrale impletit[ cu ortodoxia crestina, relaltata de Maica Sofronia apoi scrisa de medicul neamt. Trebuie sa ai in sange ordinea si disciplina de a urma un tratament, care la inceput ti se pare fantezist. Numai cu ordinea genrama deutshe ordnung se poate realiza ceva. Toate bune, adica alles gute priteni.
pastrama
QUOTE(Marty @ 14 Feb 2010, 13:28)
ma pis pe toate pseudo-sarbatorile pe care toti retarzii le-au adoptat de la americani!
*


up.gif

Valentains deiu` e nimic pe langa halouin! blink.gif
l@u
QUOTE(crintea1949 @ 14 Feb 2010, 18:47)
Mai tinerete,...............................................................alles gute priteni.
*


blink.gif ma gandeam sa beau o bere da dupa ce am citit mai sus mai bine renunt............ma apuc direct de vodka

aphophis
eu nu tin sarbatoarea asta, da nu am nimic impotriva juniorilor/adolescentilor ce tin sarbatoarea asta. Ce.. voi nu ati fost juniori si nu ati incercat prietenia vreuenei fete cu un trandafir dat la vreo ocazie? radmasa.gif Atata doar ca acu pun pariu ca cer si virginitatea odata cu asta icon_mrgreen.gif
vis-a-vis
Nu prea am inteles ce-ai zis, dar nu se mai uda vreuna in ziua de azi la vederea unui trandafir si daca vrei s-o f.ti, iti da si cu el in cap.
TheFastOne
QUOTE(crintea1949 @ 14 Feb 2010, 18:47)
Mai tinerete, care dintre voi a citit Povetele Maicii Sofronia, scrisa de un doctor neamt Alexander Reihardth. Maica Sofronia licentiata la Sorbona. Pricipiile si teroare regimului comunist a  determinat-o sa ia calea calugariei. A ajuns si a pastorit Manastirea de maici de la  Agapia pana imediat dupa evenimentele din decembrie 1989.Cartea reprezinta o incursiune in fascinanta lumea a obiceiurilor romanesti a vietii ancestrale impletit[ cu ortodoxia crestina, relaltata de Maica Sofronia apoi scrisa de medicul neamt. Trebuie sa ai in sange ordinea si disciplina de a urma un  tratament, care la inceput ti se pare fantezist. Numai cu ordinea genrama deutshe ordnung se poate realiza ceva. Toate bune, adica alles gute priteni.
*


Have I missed something ?
Este bine sa lasi bautura da' e foarte nasol sa uiti unde-ai lasat-o huh.gif
Si cu atat mai mult............despre ce carte este vorba ? smile.gif Maica Sofronia...........valentains gay..........I don't see the connection if you know what I mean blink.gif
Filip
Mi se pare corect @vis-a-vis. Relatiile dintre tineri, dupa parerea mea, ar trebui controlate de parinti, si unui tanar de familie buna, ar trebui sa ii fie aleasa de parinti o partenera cu o familie potrivita, nu cum ii taie pe unii capul. D-aia nu mai e decenta in lume, fiindca regulile vechi nu se mai aplica.
C@talin
QUOTE(aphophis @ 14 Feb 2010, 20:09)
eu nu tin sarbatoarea asta, da nu am nimic impotriva juniorilor/adolescentilor ce tin sarbatoarea asta. Ce.. voi nu ati fost juniori si nu ati incercat prietenia vreuenei fete cu un trandafir dat la vreo ocazie?  radmasa.gif Atata doar ca acu pun pariu ca cer si virginitatea odata cu asta icon_mrgreen.gif
*




nu bre noi ne ducem la fete si incepem cu fraza buna sunt xxxx ia zi te f.ti ? radmasa.gif
Shush
QUOTE(Filip @ 14 Feb 2010, 19:18)
Mi se pare corect @vis-a-vis. Relatiile dintre tineri, dupa parerea mea, ar trebui controlate de parinti, si unui tanar de familie buna, ar trebui sa ii fie aleasa de parinti o partenera cu o familie potrivita, nu cum ii taie pe unii capul. D-aia nu mai e decenta in lume, fiindca regulile vechi nu se mai aplica.
*



Tanar de familie buna caut partenera cu familie potrivita ! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Steel Tormentor
QUOTE(Filip @ 14 Feb 2010, 19:18)
. Relatiile dintre tineri, dupa parerea mea, ar trebui controlate de parinti, si unui tanar de familie buna, ar trebui sa ii fie aleasa de parinti o partenera cu o familie potrivita, nu cum ii taie pe unii capul.
*



ce zici tu, straine? radmasa.gif
C@talin
sau altfel,tanar cu masina scumpa caut fata cu bani de benzina tongue.gif
Markos
Pilife, tu cauta una cu loc de parcare si cu batator la bloc.
vis-a-vis
Filip, tu trebuie neaparat sa te duci la curve, ca daca o sa te-nsori cu cine zice mã... maica-ta, o sa ajungi sclav in propria casnicie.
pastrama
Filip, esti cumva machedon?
C@talin
o sal faca nevasta doar din semne smile.gif
Filip
Eu vreau sotie cuminte, copii, liniste, mancare si curatenie (fireste si cu aportul meu). Nu sa umblu brambura dupa femei de moravuri usoare. mad.gif Asta ar duce la un singur lucru: PIERZANIE (materiala si sufleteasca).
vis-a-vis
Alea cuminti sunt cele mai perverse... biggrin.gif
C@talin
vai de capu meu, rolleyes.gif
TheFastOne
Nea' pilife, ai cumva un peste autocolant pe portbagaj ? biggrin.gif
bogdanelkva
in ce an suntem,frate?o mieoptsute si cat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.