Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becurile de la macharrier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raptordivx
De cand a umblat un nene la cutia mea de viteze.. si a surubarit-o nu mi se mai aprind becurile de la macharrier nu stiu de ce ... cum se conecteaza..unde trebuie sa umblu sa il fac inapoi ca la ala nu ma mai duc ca ma jupuit tura trecuta. Si inca ceva stie cineva cum se poate verifica o dezaburire daca functioneaza ??
os
Becuri mers inapoi: pe CV este un contact, ale carui cabluri (2) pot sa fie sarite. Nu poti sa gresesti, la CV de D13xx sunt singurele cabluri electrice. Pentru verificare trebuie sa ai acces sub masina (rampa/groapa/elevator). NU face smecherii cu masina pe cric (pericol!). Daca vrei - cric, apoi lasi masina pe capre robuste si stabile. Sau: siguranta.
incubus
Poti sa ai acces si "de sus" la cablurile in cauza, dar trebuie sa dai jos bateria si tava in care sta ea.
paulp
Am impartit subiectul in 2, pentru ca marcharieru e una si dezaburirea e alta wink.gif
raptordivx
Deci daca dau jos bateria si tava aceia .. gasesc ce ?? cum arata ?? ce e acolo sa nu ma uit ca curca'n lemne. Cabluri, vreun modul ceva .... ??
OCEBE
pe partea filtrului de aer, privind dinspre acesta prin golul de pe langa carcasa ambreiaj si lonjeron exista pe cutie contactul la care vin cele doua fire; pe acest contact sunt doi conectori paraleli cam la 1 cm unul de altul tip "tata".
raptordivx
aha merci mult. Am sa fac treaba asta sambata sa vad ce iese smile.gif Poate imi ies ochii smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.