Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la cutie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dicles85
am schimbat cutia de viteze si cand am vrut sa o incerc am observat ca nu intra in a treia ce are sau ce pot sai fac!cine poate sa ma ajute? excl.gif sad.gif excl.gif
antonyo19
Sal am si eu o problema la cutie
pe partea drapta mi se misca planetara la intrare in cutie.... mia zis cineva ca trebuie sa aiba putin joc dar la mine e prea mare...se misca rau....;..imi spuneti si mie o parere cam de la ce e?
TXzamora88
dicles sar putea sa nu aiba ulei cutia in ea si daia nu intra sau alta uitate o leaca dedesupt sa vezi daca e rupt ceva unul dintre cele 2 tampoane dupa patina sau daca e patima roasa verifica!!!
daca nu intra nici de pe loc cred ca e din cuplajul acela care tot face probleme la dacie, si anume tija care face legatura intre cutie si levier(maneta). cred ca jocul e prea mare la maneta sau ti-a sarit siguranta(). respect sal

26 Mar 2010, 16:23:
foloseste metoda dublu ambreaj adica cand mergi si vrei sa o pui pe a 3 a apesi ambreaju bagi pe liber apoi iar apesi si bagiu in viteza succes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.