Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbator caldura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
danyirimie
Sall. M-ati putea ajuta si pe mine...Am o dacie din 95 cu bord cn si nu imi functioneaza schimbatorul de caldura. da caldura doar la parbriz si ffff putin la picioare. Cand actionez levierul schimbatorului nu se intampla nimic. Ce as putea face? multumesc
Cioby92
poate sunt de vina capsulele de vaccum or fi blocate sau au membrana sparta ele fiind cele care actioneaza acele "usite" pentru redirectionare aerului ... sau distribuitorul de vaccum nu functioneaza cum trebuie ... sau mai este o supapa pe furtunul de vaccum ce iese din servofrana (una mica neagra) aia nu funtioneaza ( si eu aveam aceeasi problema catine si acea supapa era de vina)
the fast and furious

Cauta la sectiunea tutoriale " tutorial schimbare capsule vacuumatice " si a mai adaugat userul baranga inca unul . Citestel pe ala tot si o sa sti cum functioneaza climatizarea la dacie pe de rost. Bafta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.