Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pareri in vederea achizitiei GPS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
papa_mulo
Trebuie in maxim 3 saptamani sa imi cumpar un GPS. Sunt habarnist in domeniul GPS, n-am folosit pana acum dar voi avea un drum lung in afara Ro si am hotarat sa iau unul.
Cerintele sunt:
- sa aiba harta Europa
- ecran cat mai mare
- sa se incadreze in max 700 Ron
Am cautat pe net si am gasit doua modele ce corespund cerintelor mele: GOCLEVER GC5066 vs. SMAILO HD5
Aruncati si voi un ochi pe caracteristicile celor doua si dati-mi un sfat de achizitie argumentat(ala are aia, ala nu are aia, ala are avantajul cutare, cutare functie te ajuta la X lucru etc). Ma veti ajuta astfel sa inteleg mai bine despre ce e vorba(v-am zis ca nu ma pricep) si sa iau decizia finala.
GOCLEVER GC5066: http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?cata...67&itemId=14623
Smailo HD5: http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?cata...67&itemId=21004

Multumesc anticipat pentru ajutor.
Alydor
Smailo . Are specificatii mai bune decat Goclever.


Suma respectelor, Alydor
corbex
Wayteq 920. Ecran de 5 ", contrast si stralucire bune, conectare rapida, exclus sa piarda semnalul, 128 mb ram, 2 Gb memorie interna, a ajuns pe la 400 de lei.
Baterie de 1800 mA. Difuzor mai bun decit multe aparate radio.
papa_mulo
Merci pentru sugestie, nu esti singurul care imi recomanda wayteq-ul. L-am si comandat deja luni, iar maine sau poimane o sa il primesc.
469 Ron cu IGO2009+FULL EU instalate.
papa_mulo
Nu e rea oferta insa are ecran de 4.3 si e fara soft si harta. Eu il vroiam de-a gata, doar sa il pun in masina pt ca nu ma pricep la instalari si alte finetzuri. Fara soft si harta il gaseam si pe asta mai ieftin.
adrianu
exista la metr* north cross 404 cu harta europa
la 475ron cu ceva bon valoric de 50.

si eu cred ca raman pe varianta wayteq920 sau northcross 505
ce ma sfatuiti sa aleg?
corbex
Daca te uiti pe net la diferente de hard dintre cele doua, te vei decide singur, cu toata viteza spre cel potrivit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.