Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND], Dacia 1300, '72
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
DACU'
Imi pare rau!Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
tunderbird
Se vede de la o posta ca masina are potential.

Dar te rog sa-mi permiti o sugestie: daca ai toaleta-o si tu un pic (in special in habitaclu si in compartimentul motor) cu siguranta ca ai taia elanul celor cu comentarii gratuite si te-ai respecta si pe tine ca pasionat-cunoscator.
DACU'
@tunderbird,multumesc pentru apreciere si sugestie!Pozele sunt facute la foarte putin timp dupa ce am achizitionat masina si de aceea pare neingrijita.Intre timp,a fost "cosmetizata",fara insa a afecta originalitatea.As fi putut sa o vopsesc,total sau partial,dar am hotarat ca decat sa fac un lucru pe jumatate,mai bine nu.Batranica este bine mersi,sub acoperis,din cand in cand o duc sa ia o "gura de aer"!Multumesc inca o data!
tunderbird
Si de ce nu vrei s-o prezinti in adevarata ei splendoare?

In opinia mea, este limpede ca nu vrei sa gasesti cumparator.

Norocul tau ca garajul meu este plin de "cazane" din acestea (ba am mai ocupat si garajul unei rude), ca altfel te-as fi lasat eu cu barbia tremurand sad.gif
catalin7070
smile.gif
DACU'
@tunderbird,am sa-ti prezint rationamentul meu,daca crezi ca este gresit,spune-mi:anuntul despre vanzarea Batranicii se adreseaza exclusiv cunoscatorilor,nu vad cum un adolescent ar plati suma asta,cand ar putea sa-si ia de ex,un Golf 3...asta in afara de cazul in care ar fi pasionat si el de asa "cazane"...numai un amator de restaurari cu experienta si situatie materiala bunicica se poate inhama la asa ceva si sa aiba rezultatele scontate.Revin acum la cei ca tine:ai vazut ca masina are "potential"...daca ar fi s-o cumperi,cum ti-ar conveni sa fie-in starea originala de acum,sau "aranjata
" dupa ureche?Si crede-ma,doar la gandul ca poate va veni cineva dupa ea imi tremura barbia!
@catalin, up.gif
tunderbird
QUOTE(DACU' @ 3 Sep 2010, 17:17)
Revin acum la cei ca tine:ai vazut ca masina are "potential"...daca ar fi s-o cumperi,cum ti-ar conveni sa fie-in starea originala de acum,sau "aranjata
"  dupa ureche?Si crede-ma,doar la gandul ca poate va veni cineva dupa ea imi tremura barbia!
...
*



Mi-ar conveni sa fie curata...asta inteleg eu prin "toaletata".
Nici nu stii cat de mult conteaza pentru cineva care trebuie sa vina din celalalt colt al tarii ca sa vada pe viu masina.
Parerea mea este ca niste poze mai recente cu masina bine conservata care mai este si curata pe deasupra, sunt mult mai convingatoare chiar si in cazul cunoscatorilor. Pretul mare cerut nu da intotdeauna rezultatele scontate in autoselectia cumparatorului cunoscator. Eu am vazut destui vanzatori care cereau o valiza de bani pentru niste epave al caror potential era doar sa ajunga tichet Remat sau donatoare de piese de schimb. Si am batut drumul degeaba convingandu-ma ca rationamentul tau nu da prea des rezultate... cu siguranta nu in tara asta.

Una peste alta iti dau dreptate si sincer vorbind nici eu nu doresc sa vad poze mai recente cu masina aia, nu de alta dar o sa inceapa sa-mi tremure si mie barbia. sad.gif
DACU'
E randul meu sa-ti dau dreptate,si am sa incerc sa pun niste poze recente cu ea "toaletata" pentru cei care doresc s-o vada asa.Multumesc pentru intelegere!Sa ne vedem sanatosi!
SilvishoR
Astept poze noi!...sunt interesat...
DACU'
@Silvishor,am sa fac o serie noua de foto si am sa le postez aici,multumesc.
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
tunderbird
Da' pune frate pozele alea odata! Ca tot ma ameninta nevasta ca o sa dorm intre fiare vechi... fie vorba intre noi, atata timp cat este cald afara, chiar nu ma deranjeaza radmasa.gif
DACU'
Promit ca daca nu ploua am sa ii fac un nou set de poze.Din pacate,in timpul saptamanii nu prea am cand,ajung doar seara pe acasa.
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
DACU'
Multumesc ,Danut!Respect!
DACU'
@tunderbird,imi cer scuze pentru intarziere,pur si simplu nu am avut cum sa le fac mai repede!Sper sa fi meritat asteptarea...Deci,poze noi cu Batranica!
81mat
Nu esti [Pasionat],prea tare de masina asta,pur si simplu cred ca ai luato ieftin si o vinzi scump';daca tineai la ea curatai unele zone si pensulai niste grund cel putin.
DACU'
QUOTE(81mat @ 18 Sep 2010, 19:16)
Nu esti [Pasionat],prea tare de masina asta,pur si simplu cred ca ai luato ieftin si o vinzi scump';daca tineai la ea curatai unele zone si pensulai niste grund cel putin.
*


Sper ca nu spui asta din cauza ca nu am vrut sa fac schimb cu Tico-ul tau!Masina chiar nu am luat-o ieftin si nu intentionam sa ma "imbogatesc" de pe urma vanzarii ei,cum mai spunea un "cunoscator" de pe aici.Si inca ceva,metoda propusa de tine o numesc "tiganeala"!Toate cele bune!
Janek
Un UP si din partea mea. Superba masinuta. Perfecta pentru reconditionare. Spor la vanzare!!
DACU'
Up!
DACU'
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.