Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: COLANTARI FOLIE IMITATIE CARBON PLOIESTI PH
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
ciprian_dinu
- PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ aplic folie autocolant IMITAȚIE CARBON (NUMAI în Ploiești) pe autovehicule (cu materialul meu). La cerere, emit chitanță fiscală.
A T E N Ț I E: înainte de începerea lucrării, se încheie un contract de prestări servicii și se achită un avans de 50% din valoarea lucrării contractate.
NU EXECUT LUCRĂRI la temperaturi sub 10 grade Celsius. MULȚUMESC PENTRU ÎNȚELEGERE !!!
Prețuri:
- FOLIE imitație CARBON NEGRU (textură în relief 3D, marca ORACAL seria 975 produsă de ORAFOL Germania): 200 LEI/mp;
VĂ ROG RESPECTUOS, pentru programări sunați la telefon: 0722 73 75 47.
Poșta electronică: ciprian.dinu[at]upcnet[dot]ro
R19/16v
user posted image

Capacul backpackului asta se poate imbraca?
ciprian_dinu
Salut ! Daca esti din Ploiesti, hai sa ne intalnim sa vad din ce material e facut ... ok ? Da-mi un telefon sau mail.
R19/16v
E dintr-un plastic dur. Intrebarea mea era daca se muleaza folia pe forma "cochiliei".
ciprian_dinu
Salut ! In principiu, aceasta folie se poate mula prin termoformare pe "cochilia" respectiva, ideea este ca acea suprafata ar trebui sa fie cat mai apropiata cu suprafata vopselei masinii sau a unui geam, adica ... sa fie cat mai neteda, pentru ca adezivul sa aiba aderenta cat mai buna. Se poate desface/demonta acea "cochilie" de restul ansamblului ? Si ... nu mi-ai spus daca esti din Ploiesti ... Merci.
R19/16v
Nu, nu se poate desface.
Si da, sunt din ploiesti.
Parerea mea e ca ar trebui sa adere.
ciprian_dinu
Salut ... din nou ! Daca nu se desface, NU recomand sa aplicam folia, aceasta TREBUIE sa fie intoarsa cu circa 0,5-1 cm si pe partea cealalta, indoindu-se peste margine ... altfel, dupa o perioada de timp (daca aplicam exact pana in margine) se exfoliaza din cauze mecanice(o poti atinge de diferite obiecte) ...
claudiuc
Salut, mai te ocupi de colantari?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.