Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la carburator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dobrei
Sunt un nou membru, pentru cei care au avut probleme cu oprirea motorului la oprirea la intersectie ,verificati si ciocul de la carburator sa nu fie fisurat. Aceleasi probleme le-am avut si eu. Am verificat totul si nimic ,dupa care am fost la un mecanic si acel cioc era problema.
pavel_daniel
Salut.Am impresia ca acel mecanic te-a cam pacalit.Acel cioc nu are nici o legatura cu oprirea motorului la intersectie.Vinovat pentru acel lucru este jiclorul de relanti.Parerea mea.
cristyano2
incearca sa cureti joclorul de relanti si o sa vezi ca totul merge bine pe urma( am avut si eu aceiasi problema si trageam putin soculcand trebuia sa apas frana)...bafta
george 07
verifica ce sa spus mai devreme plus etansarea furtunului de la servo sau chiar sorvo wink.gif
ghitza
poate si nivelul in CNC sa fie de vina.verifical
G I M
El a dat un sfat, spune ca a rezolvat problema pe care o avea. De vina pentru oprirea motorului la franare era ciocul de papagal care era fisurat (ceea ce eu nu cred), dar fie...te poti pune cu mecanicul?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.