Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: idee ecranare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
krapcarasu
nu mai indica nivelul la gpl dupa ce am montat rezervorul sub difuzoare cu magnet f puternic. Sta tot timpul la maxim, indiferent cat e nivelul real. Cu ce material as putea ecrana? Sa nu ajung sa scot difuzoarele
bygy007
eu zic ca nu prea ai cum decit mutind difuzoarele
panter1
incearca cu aluminiu, stiu ca am desfacut odata un Tv iar difuzorul lui avea un invelis foarte asemanator cu aluminiul. Si eu am difuzoare mari pe spate "infipte" in polita aceia de tabla, deasupra buteliei si nu imi face figura asta sa ramana definitiv blocat doar rareori.

Cand imi ramane blocat acul indicator bat putin cu degetul in ceasul acela care indica cat gpl mai am pentru ca se blocheaza uneori cand fac plinul ramanand la maxim, deci bat in el usor, vibreaza putin de la batai si se deblocheaza.. apoi indica corect
radu_
Ecranarea se face acoperind magnetu cu o cutie de metal gros care sa absoarba campul magnetic
Uite aici un link, sper ca stii engleza, are si poze puse
Spor la lucru
panter1
acea carcasa de care spun eu asemanatoare cu aluminiul nu avea mai mult de 1mm grosime

krapcarasu
multumesc
@ Radu, linku'
au magnet exagerat, vreo 10 cm diametru, si cel din dreapta sta deasupra multivalvei
panter1
daca scoti difuzorul revine la normal, adica iti indica?? Sa nu fie blocat.. Si ale mele tot magneti exagerat de mari au. Insa indicatoarele de gpl l-e am cam la 45 de grade, butelia pare rotita, si nu sta chiar langa difuzor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.