Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lampi interioare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
MARUSIK
De ceva timp, nu mi se mai aprind lampile interioare nici daca dezarmez alarma nici daca dau din buton. Intr-un timp imi mergea doar una dar acum nu imi mai merge niciuna. Pe deasupra, nici lumina de la portbagaj sau dezaburizatorul. Am avut ceva probleme cu priza aia de la portbagaj, am schimbat-o dar acum cred ca trebuie sa o schimb iar... Chederul de la portbagaj l-am schimbat, dar am vazut ca si acum imi baga apa inauntru si intra frigul. Trebuie sa merg la un tinichigiu ceva sa imi regleze portbagajul?
danciusergiu84
la mine lampile interioare sufera de la comutatoarele de pe ele, acolo nu fac contact bun, le-am dat jos si leam spalat+curatat, sper ca becurile sunt bune

lumina de la portbagaj la fel e problema cu intrerupatorul din incuietoarea haionului, eu am pus sub incuietoare un intrerupator lipit pe fire cu cositor se tine bine doar in fire fiinca e mic

la mine dezaburitorul nu mergea in cauza intrerupatorului din bord defect, am gasit unul vechi recuperat mai mic care a intrat in cel original, e intrerupator cu revenire doar pe o parte la mine, daca apas de doua ori cupreaza si decupleaza dezaburirea, legaturile le-am facut cu fire direct pe contactele interne ale celui original (n-am gasit la magazin sa cumpar deasta am improvizat)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.