Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Statie auto magnat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mad_biker
Statie auto magnat shark 2x100w sau 1x200w. Are filtru de joase pentru subwoofer. Cele 2 suruburi aurite care lipsesc de pe statie le am si in prezent se afla la locul lor biggrin.gif . Pret 100 ron
[attachmentid=1627601219] [attachmentid=1627601218]
[attachmentid=1627601217] [attachmentid=1627601216]
Adi86
Salut. De cand o ai? (cat de veche e) si ce intrare ai folosit, high sau low?
mad_biker
O am pe masina de 3 ani. Ca si vechime nu stiu sa-ti zic de cand e ca nu are data fabricatiei pe ea smile.gif . Eu am folosit intrarea low pentru ca aveam iesire din casetofon pentru statie.

Am uitat sa specific motivul vanzarii: upgrade la statie cu 4 canale tot Magnat

12 Mar 2010, 13:34:
post-336-1110552459.gif
Adi86
Cum ar merge cu blaupunkt gtb 1200 mk2 ?
mad_biker
Merge numai ca nu scoate untul din el. Subwoofer-ul meu este de 600w max power si 200w RMS si merge ok cu statia (adica imi cam tremura tot pe masina fapt pentru care am si izolat-o fonic). Pentru subwoofer-ul tau ti-as recomanda o statie un pic mai mare de vreo 300w rms ca sa-ti impinga bine woofer-ul si neaparat un condensator.
C@talin
dute bre daici cu condansatoru .e un mare fass wink.gif
mad_biker
Atunci explica-mi si mie de ce-mi palpaie mie becurile cand dau mai tare casetofonul (asta fara condensator) si de ce atunci cand am montat condensatorul acest efect a disparut? Eu zic sa te mai documentezi un pic si sa inveti cum se scrie corect (se scrie du-te si nu dute), lucru cunoscut prea bine de tine la fel ca si rolul condensatorului. Oricum nu face subiectul acestui topic asa ca eu zic sa nu degeneram discutia.
mad_biker
S-a vandut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.