Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Pot aduce statii Alan 42 la 450 lei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
xrt3xrt3
[VAND]

Am gasit cum sa fac rost de statii portabile Midland Alan 42 , genul ala portabila, la 450 de ron.... pretul cel mai mic pe net vad ca e cu un mil mai mult.

Intereseaza pe cineva?


arata asa:[attachmentid=1627602853]
GBC
Care e starea statiilor? Sunt noi? Au garantie?
xrt3xrt3
noi noutze ... chiar virgine... tongue.gif
garantia asa cum o acorda producatorul si el raspunde de ea....
PVF
altceva mult mai ieftin nu aduci? ma interesa 2 statii, dar ieftine...
RoboCoop
mai e valabil?
xrt3xrt3
da, anuntul mai e valabil,majoritatea cu care vorbesc ma cauta la telefon sau pe pm, daia nu am mai postat nimic.


Aduc si mai ieftine nu e o problema ... in general portabilele sunt mai scumpe daca nu chiar dublu la pret.... se stie de ce... tehnologia smd si dimensiunile....

Pot aduce statii foarte ieftine chiar, eu unul prefer cea mai ieftina statie pe care am vazut-o si testa-o in locul Midlandului, care nu e altceva decat o copie a Presidentului si mai e facuta si in China... am avuto acum vr-o saptamana. Joker, la inceput am ras de nume.... acum as mai vrea-o paia....

<span class='edit'>7 Apr 2010, 17:06:</span>


------------------------------------------------------------------------------------------
Statiile SH sunt doar mobile majoritatea Midland Alan 100 si sunt un fel de buy-back... sa zicem ca cineva voia ceva mai performant, nu avea bani suficienti asa ca a lasat-o paia pe care o avea ... a pus inca ceva si a obtinut ce si-a dorit...

Pt cei care nu stiu:
statia mobila se monteaza pe masina, cu antena cu talpa magnetica sau suport
statia portabila ... e un mini telefon dar bate undeva la 2 km,
statia fixa... se foloseste in genere de radioamatori, e montata in casa cu o antena
mare in curte/pe bloc...

7 Apr 2010, 17:32:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
pt cei care m-au intrebat de antene:

Ml145 turbo la 140ron cu prindere 160cu talpa magnetica
S9/S10 140ron cu prindere 160 cu talpa...
MegaWatt 4000 are 2.03m in inaltime este 180 ron cu prindere /270 cu talpa si se poate aduce la ea talpa triplumagnetica

se mai pot aduce ml145 simple cu 10 ron mai ieftine...
xrt3xrt3
Ca portabile mai bune, exista Storm Explorer are o putere de 10W, este practic o replica dupa alan 42 dar mai puternic si facut in Koreea ( vs China-Alan)
Pretul este de 500 RON
THOOR
salut! walkie talkie midland g7 poti aduce? ma intereseaza un set de doua
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.