Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Merge aiurea forumul?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Imparatul
A patit si altcineva? Daca dau pe site-ul cu forumuri, si in bara de sus selectez sectiunea Logan, imi apar alte subiecte de discutii. Adica imi apara aceleasi subiecte neschimbate de zile intregi. Nici o schimbare.

Daca intru si dau se cursor in jos si ma uit la Logan, sunt cu totul alte subiecte de discutii, subiecte noi la zi.

Ce se intampla? Trebuie doar asa sa fac sa le pot observa. Daca vreau sa dau back, iar se duce la acelea subiecte care sunt neschimbate de zile intregi.
AlexV
apasa pe link-ul asta: http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Login&CODE=06 care va incerca sa iti stearga cookie-urile setate de forum. Daca nu merge, trebuie sa le stergi manual.
Daca vizitezi si reno.ro trebuie sa dai si pe asta: http://www.reno.ro/index.php?act=Login&CODE=06

ar trebui sa se rezolve problema
Iulikk
Ce-i cu asta?
Andy_ACS
Inseamna ca ai un PM de la cineva smile.gif

Click acolo si vezi despre ce e vorba.

Bafta!
DragosP
Înseamnă că are -1 PM de la cineva. Am pățit și eu mai demult asta și s-a rezolvat parcă de la sine când am mai primit un PM. S-a resetat cum trebuie contorul.
Andy_ACS
Nu vazusem semnul smile.gif
Interesant, imi aduc aminte de o problema cu fructe unde rezulta ca 5 mere = -2 lamai biggrin.gif

In opinia mea, daca e posibil, counterii trebuie tinuti in variabile unsigned pentru a evita asa ceva.

Bafta!
Iulikk
Oke. Deci nu am facut eu nimic gresit. E bine asta. Nu ma derajeaza, dar am crezut ca am umblat eu aiurea pe la profil tongue.gif .
victor.vajoi
Sa nu deschid alt topic scriu aci. Nu pot incarca poze deloc pe forum. Am oprit firewall tot, degeaba. Scrie jos uploading, iar cand ajunge la 100 % e pa. IE arata ca nu poate incarca pagina, iar Google Chrome ma trimite direct in pagina principala. Stie cineva ce boala are ?
Fratzica
merge

Probabil incarci poze cu rezolutie prea mare. Redimensioneaza-le la maxim 1280x1024
victor.vajoi
Asta era. Merci
Furry-Rasputin
Cateodata Bursa face toane blink.gif
harry
la o cautare dupa "sonerii" in Cafenea, selectat sa caute numai in titlu si sa arate rezultatele ca si posturi, am obtinut urmatoarea eroare:

mySQL query error: SELECT t.*, t.posts as topic_posts, t.title as topic_title, p.pid, p.author_id, p.author_name, p.post_date, p.post, m.*, me.*
FROM drf_topics t
LEFT JOIN drf_posts p ON (t.tid=p.topic_id AND p.new_topic=1)
LEFT JOIN drf_members m ON (m.id=p.author_id)
LEFT JOIN drf_member_extra me ON (me.id=p.author_id)
WHERE t.tid IN()
ORDER BY p.post_date DESC
LIMIT 0,25

mySQL error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')
ORDER BY p.post_date DESC
LIMIT 0,25' at line 6
mySQL error code:
Date: Tuesday 14th 2010f September 2010 07:56:27 PM


poate stie cineva ceva... smile.gif
Furry-Rasputin
Eu nu pot sa folosesc functia Search, daca intru la Search si scriu ceva ce vreau sa caut imi da : Board Message
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
The error returned was:
Sorry, the board administrator has enabled search flood control. Please wait at least 10 seconds before trying again.
, intru si dupa 10 secunde (minute) si tot asa imi arata. huh.gif
argon
ai incercat dupa 11 secunde? sau oricand arata asa, si din prima? am patit odata dar si-a revenit.
Bejenaru Ionut
Am si eu o problema, si anume nu pot sa vad pozele la marime naturala.Cand intru pe topic se incarca maxim doua poze iar cand dau click pe celelalte scrie doar loading si atat nu le mai pot vedea. Are vreun coleg vreo idee de ce? Multumesc.
ady77
Ca sa nu fac un topic nou, am si eu o problema. Incerc sa il ignor pe georgelink, dar cu toate acestea cand afiseaza pagina imi apar postarile lui, abia daca dau refresh imi apare ca l-am bagat pe lista ignoratilor.
Ov
sterge cookieurile
ady77
Eu l-as sterge pe georgica rolleyes.gif , dar incerc cu cookieurile intai.
CataT
De ce emoticonurile mele nu sunt active, le vad dar fixe nu se misca?
Victoras2001
Ia incearca cu alt browser.
Iulikk
Nu sitam unde sa intreb... asa ca intreb aici tongue.gif .

De ce in josul paginii in chenarul cu "1 utilizatori citesc acest subiect: (0 vizitatori și 0 membri anonimi)
1 membri: Iulikk" ... apar uneori cateva nume scrise inclinat (adica asa)?
R19/16v
Hover peste numele respectiv si vei vedea ca userul scrie ceva.
Iulikk
Multumesc pentru raspuns.
gabize
Azi pe la orele amiezei a facut forumul o pauza de vreo 10 minute, dupa care am observat ca nu mai merge derularea paginilor (nici daca apas pe o pagina anume, pe "Pagina urmatoare" sau pe "Salt la ultima pagina"), in sectiunea "Vezi mesajele noi". Am incercat si cu Mozilla 4, si cu IE8.
O fi doar la mine?

ionut81
Nu este doar la tine sad.gif
C a t a l i n
Da, e o problema: la "vezi mesaje noi" nu se pot accesa paginile 2, 3, 4 etc... orice click duce catre aceeasi prima pagina.
gabize
OK, nu mai innebunesc atunci calculatorul degeaba. Deja am adus la factory defaults ambele browsere.... sad.gif
CGDBZ
Si la mine e la fel sad.gif
Fratzica
la toti e la fel, se va remedia smile.gif
mariusscout
io tocmai ce am facut upgrade la opera si firefox.... inapoi la previous version , degeaba huh.gif
cristianrobert
si la mine e la fel ca sa vedeti celelelte pagini apasati de exemplu tasta 5 pages si bagati manual fiecare nr de pagina care doriti sa-l vedeti.
bygy007
da, am incercat de pe 2 calculatoare difeite , acelasi defect biggrin.gif
cristyjas
Salut,stie cineva de ce nu pot schimba poza de la avatar?orice poza pun,redimensionata pana in 50kb,nu o uploadeaza,nu pot decat sa o sterg de tot,iar in momentul in care incarc alta mi-o arata tot pe cea veche.
Manuel
Dupa ce o incarci pe cea noua, da un refresh (F5).
cristyjas
A mers cu F5,multumesc Manuel.
Manuel
Cu placere.
P-A-C-O
dry.gif

[attachmentid=1627778555]
DragosP
E de la tine!
george_scala_2004
eu de ceva vreme nu imi mai vad posturile... rolleyes.gif n-ar fi nici o problema icon_mrgreen.gif dar nu vad nici alte posturi ale altor useri... sad.gif
hepea
De saptamana trecuta nu mai primesc notificari pe mail, fie ca am mesaj privat, fie ca se posteaza ceva pe topicurile urmarite. Am "bifata" optiunea Immediate email notification.

Ceva probleme?...
AlexV
Ai verificat in spam? Te rog sa revi cu aceasta informatie.
hepea
Da, am verificat; nu sunt acolo.
maho
Confirm, la fel si la mine.
Ov
eu primesc, e drept nu chiar "imediat", dar primesc
maho
Tot nimic, nici un mail, nici cand am mesaj privet, nici de la "topicuri subscrise" sad.gif ...cam de la inceputul anului incoa'.
R19/16v
Si alexandru_bot are aceeasi problema.
alexandru_bot
Da confirm si eu, multumesc R19/16V.

Ne poate ajuta cineva??

Va multumesc anticipat!
bella
La mine merge perfect chiar si cu procesul asta de portare/upgrade.
alexandru_bot
Si la mine a mers totul absolut perfect pana de vreo o saptamana sad.gif
bella
Email de notificare primit la 15.51:


bella,

alexandru_bot has just posted a reply to a topic that you have subscribed to titled "Merge aiurea forumul?".

----------------------------------------------------------------------
Si la mine a mers totul absolut perfect pana de vreo o saptamana
----------------------------------------------------------------------

The topic can be found here:
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=176...view=getnewpost



There may be more replies to this topic, but only 1 email is sent per board visit for each subscribed topic. This is
to limit the amount of mail that is sent to your inbox.

Unsubscribing:
--------------

You can unsubscribe at any time by logging into your control panel and clicking on the "View Subscriptions" link.

Regards,

The Reno.ro - Forum Renault Romania team.
http://www.reno.ro/index.php


Probabil va aparea si la mine problema dar cauza, este una nobila. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.