Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema rezervor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bundaionut
salut pe toata lumea,
am si eu o problema cu busonul din portbagaj al unei dacii 1310 din 1985, in urma cu ceva timp m-am hotarat sa umblu la rezervor sa ii schimb plutitorul ca era spart, i-am luat unu nou, nu a mers, l-am lipit pe cel vechi si a mers.
Acum apare problema, cand bag benzina mai multa 40- 50 de roni biggrin.gif si dau prin gropi, curge benzina in portbagaj pe la buson, mentionez ca l-am strans de mi-au sarit ochii.
Cum as putea rezolva aceasta problema?daca as cumpara un buson nou s-ar rezolva?
Am cauta si in alte topicuri dar nu am gasit nimic, daca mai este scris undeva rog un moderator sa il stearga.
Multumesc.
ghitza
paia acoo ar trebuia sa fie o garnitura nu?din cate imi amintesc eu .e ,daca o ai vazi sa culce bn sa nu fie dunga aceea de tabla de la rezervor sa nu fie lovita sau carna si nu mai etanseaza bn
bundaionut
ok am sa incerc si varianta asta, si va anunt ce a iesit.
multumesc
Paulorossi
verifica sa nu fie conducta sparta si sa curga in portbagaj,se poate cositori.
Ionut_Nedelcu
Vezi la garnitura de etansare, cum spunea si colegul de mai sus. Eventual schimba garnitura cu una noua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.