Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Megane 2.2 Lux Privilege
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
pit-bull
Vand Renault Megane 2 echiparea Lux Privilege, motor 1.5 dci 105 cp cutie in 6 trepte, km 105.000 mii cu caiet de service, achizitionata in august 2007 din Reprezentanta prim proprietar. Este versinea de top (atasat sunt dotarile pt cine nu le stie) consum foarte mic chiar si la viteze mari. Pret 9999 Euro, exclus variante. Tel 0724 876 211
pit-bull
In galerie sunt cateva poze cu masina facute in curtea reprezentatneti.
pit-bull
Pret negociabil.
pit-bull
Pretu se transforma in ron si se reduce la 38000.[SIZE=7]
pit-bull
Pret nou 35 600 ron ! sau 8900 E
dragos clio&astra
Ofer 6500E( are totusi peste 100000km, cu 9000e cumperi Fluence benzina nou).
parpanel
km 105.000 mii?
pit-bull
Acum are 106.000 mi reviziile sunt facute la fiecare 10.000 mi in service reno conform carnetului de intretinere.
dragos clio&astra
Imi retrag oferta, cred ca ofeream un pic cam mult( nu glumesc).
cosmin_2300
dragos ... deja o dai in SF-uri !

Aici gasesti ( in mare ) acelasi tip de masina , de la 10500 de euro , pana la 6800 de euro !
La 6500 nu gasesti nimic ... un Megane OK , pe autovit se "invarte" in jurul a 7500 de euro smile.gif
pit-bull
Stimate coleg dragos clio&astra nici nu am luat oferta ta in considerare, nu o vad ca sa faca altcineva afaceri pe banii mei masina a fost 18400 ddp la care reno mi-a oferit o reducere de 2200 euro iar in final am platit 16200 euro.
Eu stiu ce vand si consider ca pretul este corect. Cumpara tu megane full la 6500 dar ai grija sa nu iei teapa, bafta!
pit-bull
Pret 8900 Euro
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
QUOTE(pit-bull @ 4 May 2010, 11:41)
Pret 8900 Euro
*


pit-bull

up.gif

pit-bull
dry.gif
pit-bull
excl.gif
pit-bull
Masina a primit si folie 73% fata si 7% spatele si lateralele, este omologata LLumar.
pit-bull
wub.gif
pit-bull
Consum mixt 3,9% !!!
pit-bull
Ceva oferte????
pit-bull
Pret nou pt membrii forumului 8500 euro !!!
concrion
Salutare
Mult prea mult vrei pentru masina. Uite aici
http://cautare.mobile.ro/vehicule/details....r=1&tabNumber=3
si aici
http://cautare.mobile.ro/vehicule/details....r=1&tabNumber=3
masini asemanatoare, dar cu mai putini kilometri....
Plus ca tu ai facut peste 35 000 km anual, asta insemnand aproximativ 3000 km/luna.....din experienta proprie, iti spun ca tu ai alergat masina prin tara in interes de serviciu/personal....sau explica cum ai facut 100 km/zi....zi de zi....timp de 3 ani....doar daca nu lucrezi in Romania si locuiesti in Ungaria.....iar 100 000 km in RO, echivaleaza cu 150 000 in afara, ca uzura (tinand cont de starea drumurilor)....Iar consumul care il dai tu este de domeniul irealului.....3,9 l/100 km consum mixt, este sub ceea ce indica constructorul
In orice caz, bafta la vanzare, insa nu cred ca vei lua nici macar 7500 euro pe ea in aceste vremuri. Zi buna
mahamann
concrion , esti optimist asupra pretului de 7500! blink.gif oricum bafta la vanzare proprietarului
alindrgn
consumul poate sa fie real, indiferent ce vezi tu pe site la constructor. iti zic din experienta. asa ca eu consider ca esti in aer la afirmatia asta.

la a mea pe site la constructor scrie consum 9.4% urban si eu am 7.5 % in oras. asa ca...

mie imi place masina, ador megane-ul 2 (in principal culoarea asta si interiorul crem de privilege -masina pe care am si facut scoala de soferi mai de mult) wub.gif pacat ca nu-mi permit unul in aceasta perioada.

spor la vanzare si nu mai asculta parerile celorlalti. tu ceri cat crezi ca face masina, daca lor nu le convine nu sunt obligati sa ti-o cumpere. sleep.gif
concrion
Salut
alindrgn, daca mergi babeste si intr-o localitate unde nu e aglomerat, te cred.....stii, si eu am scos, pe bucuresti - targoviste, 4.7 l/100 cu un megane de 1.6 si 115 cp, dar am mers cu maxim 70-80 km/h nu era aglomerat...nu depasiri (decat o caruta, etc). Asta nu e relevant......eu pot baga mana in foc ca la majoritatea masinilor nu vei avea cifrele din carte .....cel putin 0.5 - 1 l peste cat scrie....pentru ca difera conditiile. Cauta pe net si vezi cum se determina acele consumuri "indicative" de consum, si nu cred eu, ca utilizand normal masina, consumi cu 2 l/100 km mai putin decat a indicat constructorul...vezi cazul tau. In orice caz...e frumos a visa...mai sunt pe forum unii care merg cu 200 km/h cu masini break ce au 80 cp.....Asta e....ieri a fost descoperita o stea....seara buna tuturor.
Apropo, bafta cu vanzarea lui pit-bull.....e masina lui, cere cat vrea pe ea, insa fiecare avem dreptul sa comentam....ca de aceea este un forum de discutii
cip2k7
Am avut ocazia să cumpăr niște anvelope de iarnă de la user-ul cu mașina de vânzare (sunt 100km între orașele noastre, ca să nu credeți că fac reclamă gratuită) și vă pot spune că mașina este întreținută și proprietarul este un om foarte amiabil și sincer. Și așa cum spunea și cineva mai sus, regulile forum-ului nu permit comentarii răutăcioase legate de preț, aviz moderatorilor care nu iau măsuri.
M i h a i
QUOTE(pit-bull @ 9 Jul 2010, 20:30)
Consum mixt 3,9% !!!
*


numai cand vad postul asta...imi trece tot cheful de cumparat...asta daca sunt un potential cumparator...fii realist..si o sa reusesti sa vinzi masinta...spor la vanzare
pit-bull
Salut tuturor, nu imi face placere sa raspund bagatorilor de seama pt a nu da apa la moara, dar am sa o fac totusi, sigur ca da masini sunt de vanzare foarte multe pe toate site-urile de profil si nu numai fiecare este liber sa cera pe masina lui cat vrea si cat considera de cuvinta ca merita. Masina a costat 16200 de euro acum 3 ani nu cred ca cineva care are o masina buna si fara probleme o da cu 6200 de euro ar fi o devalorizare exagerata zic eu 10 000 de euro in 3 ani. Pretul meu de 8500 euro il consider un pret real (masina are casco si cei de acolo au evaluato la 10 mii de euro in caz de doamne fereste), masina pe langa dotarile de privilege are mp3 si barele in ton cu caroseria din fabrica, xenon after, am doua perechi de roti vara iarna tuxedo si table si folie pe toate geamurile. Kilometrii mei sunt reali nu sunt dati inapoi cum procedeaza altii si o pot dovedi cu carnetul de intretinere facturi chitante etc...., masina este folosita zilnic pt a merge la servici, cumparaturi, piata (nu mi-am luat masina sa o tin in garaj si sa car plasa in mana plina de cumparaturi) plus excursiile am fost in portugalia, austria, ungaria, grecia, prin tara toate astea de mai multe ori, pt ca masina este perfecta de calatorit datorita consumului mic si a pilorului care te ajuta enorm la drumurile lungi.
Consumul de 3.9 a fost unul exceptional la care sincer nu ma asteptam dar este foarte real si a fost realizat in vara asta pe ruta Oravita - Paralia. Distanta parcursa a fost de 733.4 km, motorina consumata 29.1 l, iar viteza medie de 72.1 km/h date de pe CB. Nu am mers subturat nu am mers la consum dar nu am mers nici cu 170 ca nu ma grabdeam viteza a fost de 120 autostrada si 90 national deci viteza legala. Acum pe ultimii 2600km consumul este de 4.6

Drum bun si numai bine!!
Alexu7
QUOTE
Extras din regulamentul ariei "Bursa"

5. Nu se admit posturi offtopic, de exemplu posturi de genul: "Da scump mai este", "Am eu mai ieftin" etc.

pit-bull

Cateva poze noi facute cu telefonul:
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
up.gif
pit-bull
8500 up.gif
pit-bull
Vanduta cu 6500E se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.