Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut vopsea Supernova Bleu de France ...
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
zerillos
Caut vopsea pt. supernova mea albastru bleu de france. Unii zic ca nu se mai fabrica ca nu era ecologica sau ceva de genu' asta. Stie cineva daca mai exista si unde gasesc.... eventual cat costa ???
djasu82
e draci se fabrica la policolor si o gasesti in targul vitan la 50 de lei cutia de 1L si eu am aceasi culoare.
and_rei
si eu.si imi cam trebuie 1l 2 asa biggrin.gif
Maskatu
@djasu: nu cred ca ii va fi comod sa vina din constanta pana in bucuresti, pentru a se duce in targul vitan.
Mr_Devil83
si ce are asa special nuanta asta de nu poate fi preparata pe calculator din pigmenti ale unor firme de renume?

Cauta o vopsitorie auto care foloseste vopsele pe baza de apa de la ppg. Ai sa ramai uimit ce frumos va iesi nuanta.
zerillos
Sper sa fie si de calitate asta de la Policolor ... ca asta care o am daca dai cu degetul te faci albastru biggrin.gif

Mersi de raspunsuri ...

Aaaa... si poate stiti si care e treaba cu vopsirea totala ... daca o duc la astia si o dezmembreaza, o mai fac la loc la cat de naspa sunt supernovele ??? tare imi e ca nu o sa mai fie interiorul ca inainte. O sa scartaie, o sa pacane ... sad.gif Poate stiti si cat costa ... sau cat ar trebui... sa stiu pe ce ma cert cu vopsitorii tongue.gif
danciusergiu84
si eu ma gandeam la un moment dat ca si tine, dar mi-a venit o idee si anume poti sa o dezbraci tu masina si sa o pregatesti cat de cat pentru vopsit altfel nimeni inafara de tine nu o va mai pune la loc cum a fost
Mr_Devil83
uite si pigmentii pt culoarea ta pentru 1litru
Maskatu
Interesant... sunt curios verdele jad din ce culori se face. Nu am codul la indemana acum....
Mr_Devil83
in ce vrei? Klar B20 (acrilica), Klar B21 (pe apa) PPG pe apa, Standox?biggrin.gif

Hai ca mai pe seara iti fac si verdele jad smile.gif
djasu82
eu am dat pe aripa dreapta fata cu vopsea fiindca am gasit-o in parcare putin strambata ... ma rog intr-un colt si asa am matuit tot si am gat cu vopsea policolor si nu s-a luat pe mana dupa un an si ceva.
Pot spune ca cea originala se ia usor biggrin.gif Eu daca o mai tin poate ai dau o mana de vopsea exterior , nu are rost sa o vopsesti peste tot .
Maskatu
Vad ca stiai codul... asta este, 51021, cum ai scris si tu mai sus.
Mr_Devil83
Maskatu, te pot ajuta cu respectiva aplicatie daca te ajuta cu ceva, stie sa faca culori pentru orice model de autoturism, cu update-urile la zi, dar, pentru ca exista un "dar" iti spun ca singura masina la care nuanta nu este perfecta este dacia logan. In rest e perfect.

Si inc o chestie, vopselele klar (policolor) se dilueaza 1:1 cu diluantul d20, care costa peste 50ron/litrul iar pigmentii xx5 sau xx4 sau cat or avea aia pe apa, sunt peste 100ron/litru, vorbesc despre preturi de distribuitor. Adica nu inteleg cum se poate vinde in autovit sau unde zicea asul 1litru de vopsea klar la 50 ron. Eventual furata.
liviu242006
vin si eu cu o rugaminte care gasiti un sprey de vopsea bleu de france codul e 60013 sa-l cumparati si sa mi-l trimiteti si mie ca platesc cu 10 roni mai mult,la noi in gorj nu am gasit asa ceva si trebuie sa fac niste retusuri
robert1991
cei din bucuresti ca in vitan se gaseste:) dar nu stiu daca va vrea cineva sa-ti ia:D
djasu82
QUOTE(Mr_Devil83 @ 26 Mar 2010, 01:37)
Maskatu, te pot ajuta cu respectiva aplicatie daca te ajuta cu ceva, stie sa faca culori pentru orice model de autoturism, cu update-urile la zi, dar, pentru ca exista un "dar" iti spun ca singura masina la care nuanta nu este perfecta este dacia logan. In rest e perfect.

Si inc o chestie, vopselele klar (policolor) se dilueaza 1:1 cu diluantul d20, care costa peste 50ron/litrul iar pigmentii xx5 sau xx4 sau cat or avea aia pe apa, sunt peste 100ron/litru, vorbesc despre preturi de distribuitor. Adica nu inteleg cum se poate vinde in autovit sau unde zicea asul 1litru de vopsea klar la 50 ron. Eventual furata.
*


Pai daca nu sti sa cauti , doar am folosit la rabla mea biggrin.gif si nu s-a cojit cum zic unii mama e de policolor si bla bla .
O dau la vara pe toata masina sa vad poate ma scot la 10 milioane exteriorul ... daca aveam scule o faceam eu.
zerillos
Aici la mine mi-a zis ca daca imi vopseste doar exteriorul (nimic interior ... doar ce se vede de afara ) cu micile retusuri - 15 milioane - manopera .... dar vopseaua si lacul le aduc eu .... cred ca ma ajunge la 20 de milioane ... e bine ???? merita ???
danciusergiu84
daca tot e un thread despre vopsele pun si eu o intrebare, exista vopsea alb boreal la tub spray? si daca e buna de ceva...
Maskatu
Cu siguranta exista. Complecteaza si tu locatia la profil sa stim de unde esti. Nu de alta dar daca te trimit la un magazin din bucuresti si tu esti din satu mare, nu facem nici o informare corecta.

Spray-urile sunt bune pentru mici retusuri. Daca te apuci sa dai cu spray-ul pe zone mai mari, si vizibile, gen aripi, usi, capota, se vor vedea urme de gazare.
slash21
este cumva verde infinit la tub spray?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.