Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
paul-tm
Dupa cum spune numele topicului imi trebuie si mie o chiulasa de 1300 cm pentru dacia mea. Supapele sa inchida si sa nu fie stramba chiulasa sa necesite planare.
Astept oferte.

22 Mar 2010, 08:07:
Valabil

22 Mar 2010, 23:05:
Nimeni? Ofer bani cash biggrin.gif

23 Mar 2010, 07:44:
Valabil
talibanu83
iti pot oferi eu una . are 1.5 mm luati din ea , scaunele refacute , trasee lustruite si o reductie la una din bujii. + inca o reductie de rezerva

pret 100 lei
tel 0727927580
ety
am si eu daca te intereseaza nu are nimic chiuloasa
e de pe o dacie 1300 80 ron 0722438777
paul-tm
@talibanu83: suna bine oferta ta, in seara asta vorbesc cu taicamiu sa vad ce zice despre reductia la o bujie. Reductia este pusa din ce motiv? Are filetu dus?

@ety: Esti sigur ca e buna chiulasa? Nu vreau sa ma trezesc sa dau 1 mil si sa fie mai rea decat a mea.

Valabil incontinuare
kindeeru56
esti din bucuresti?
talibanu83
QUOTE(paul-tm @ 23 Mar 2010, 18:56)
@talibanu83: suna bine oferta ta, in seara asta vorbesc cu taicamiu sa vad ce zice despre reductia la o bujie. Reductia este pusa din ce motiv? Are filetu dus?

@ety: Esti sigur ca e buna chiulasa? Nu vreau sa ma trezesc sa dau 1 mil si sa fie mai rea decat a mea.

Valabil incontinuare
*

am bagat eu bujia in graba si am terminat filetul din chiuloasa ,
chiuloasa exceptant defectul asta cu reductia este perfecta .

eu am inlocuit-o ca am trecut la una cu alta natzie de supape pe ea .
pe la sfarsitul paginii e treaba cu reductia.

http://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dac...bg/page-15.html
paul-tm
@talibanu83: Si nu intrerupe motorul din cauza reductiei?
Mie oricum zilele astea imi trebuie chiulasa. Ca saptamana viitoare sa o duc la mecanic sa o schimbe.
Mai astept cateva zile sa vad ce oferte mai apar pe topic.
Valabil
talibanu83
nu are a face reductia cu mersul neregulat al motorului

in cel mai rau caz o sa scoti bujia cu ulei pe filet ,
chiulasa a fost aranjata ai 1.5 sau 2mm luati din ea. deci raportu de compresie e mai mare biggrin.gif ii dai in gura mai misto
traseele st largite si la admisie si la evacuare. scaunele st schimbate pe ea simenringuri supape noi si am tinut-o vreo 10mii de km ca mi-am facut alta mai hoatza.

bine ar fi daca vrei sa te folosesti de jucaria mea sa treci pe galerie dublucorp.
paul-tm
Valabil.
ionutz_vly
AI GRIJA MARE!!!
E AM LUAT O CHIULOASA DE PE NET SI CAND A VENIT COLETUL AM CONSTATAT CA UNELE SUPAPE NU INCHIDEAU SI AVEA SI NISTE ARCURI STRAMBE.
DECI : AM LUAT TEAPA!!!
MARE GRIJA
paul-tm
Da stiu sunt constient. Dar am zis ca poate aici pe forum nu ne inselam intre noi fiind fosti sau inca posesori de dacie clasica.
Am luat un carburator din bucuresti, dar nu am avut probleme. Acum sa vad ce gasesc.
talibanu83
QUOTE(paul-tm @ 27 Mar 2010, 01:24)
Da stiu sunt constient. Dar am zis ca poate aici pe forum nu ne inselam intre noi fiind fosti sau inca posesori de dacie clasica.
Am luat un carburator din bucuresti, dar nu am avut probleme. Acum sa vad ce gasesc.
*

saptamana viitoare pe marti sau miercuri iti pot preda personal chiuloasa , ca am drum prin tm , ii faci ce verificari stii tu si meseriasii tai smile.gif, o tin pe dreapta de pomana. la fel si multe alte piese
paul-tm
@talibanu83: Hai ca ma gandesc si iti spun. Ne auzim.Mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.