Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Break
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
SB04AKI
Aici voi posta masinuta mea care momentan e in curs de reconditionare, voi reveni maine si cu poze.
Sper sa postati si voi poze cu breakurile voastre cu modificari si idei de imbunatatire.

Pe scurt va prezint si eu Break-ul meu.

Fabricatie 1994, dar restilizata in 2000 trecut la zambetul lui ilici, schimbat tot interiorul adica tapiteria bordul pus scoica bancheta spate schimbata mochetatat etc. motor de 1,6.

revin si cu poze in urmatoarele zile.

24 Mar 2010, 08:41:
asa arata masina cand am salvat-o de presa de la remat in care trebuia sa intre [attachmentid=1627606082] [attachmentid=1627606083]

masina dupa ce am vopsito singur smile.gif [attachmentid=1627606084]

un mic proiect de tuning la care am renuntat ulterior [attachmentid=1627606085]

inainte de a intra la RK impreuna cu a lu minel [attachmentid=1627606086] [attachmentid=1627606087]

urmeaza sa pun si poze cu ea dezmembrata si pregatita pentru tinichigiu.

am luat azi o punte spate in 4 prezoane si mai am si una pe discuri dar nu stiu inca care sa o pun sus smile.gif
voi ce ati recomanda?
eXtenSion
Las-o netunata, e mai bine asa! Oricum, ma bucur ca te chinui sa o intretii. Felicitari si multi km fara probleme... Cu oarece intarziere, dar mai bine decat deloc, nu? tongue.gif
SB04AKI
Pai nici nu am degand sa o tunez, exteriorul va ramane cat de cat original inafara ca trec pe 4 prezoane. tuning inseamna si forta nu numai sa arate bine de afara, e mai important un motor bun frane bune si o directie buna, si un interior custom asa cum imi place mie. Nu am sa pun spoilere, eleroane si praguri gen NFS pe masina o sa o las asa cum a iesit din fabrica.

Sper sa mai vad si alte break-uri pe aici ca o sursa de inspirare.
ag02cws
Tentativele alea de proiectoare nu prea isi au locul acolo. Pune-i unele speciale pentru bara aia.
Barile arata bine albe, dar eu le-as face bordura aia de sus neagra. E doar o sugestie...
Escape
parerea mea ca e prea mult alb.trebuie sa existe un echiliibru.lasa macar grila neagra sau cum a zis si ag02cws cu partea de sus a barilor.si cu manerele la fel ori pui modelul mai noi si le vopsesti albe ori le lasi asa cum sunt dar negre.
SB04AKI
Usile le-am schimbat deja cu modelul 2000 dar o sa las manerele negre inclusiv dungile de pe usi negre si partea superioara de la bara o sa fie tot neagra la fel si oglinzile, grila, ramele usilor si stalpul. Nu o sa ramana asa alba. Masina e momentan dezmembrata pt tinichigerie o sa pun si poze zilele astea. Proiectoare o sa primeasca originale astea erau puse pt a vedea mai bine pe timp de ceata, le am primit si de aia le-am pus, si eu vroiam originale da asta e smile.gif .

Stie careva din voi codul de vopsea alba de la Logan. Imi place albul ala da bine si e mai lucios.
eXtenSion
Intreaba mai bine la sectiunea Piese Auto Logan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.