Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1310L Schema demontat planetara
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
stardust_27
Salut!

Scuze daca acest topic mai exista dar am cedad sa mai caut dupa vre-o 5 pagini si vreo 20min de citit... dar poate cineva sa ma ajute cu o schema ptr dacia 1310 a cutiei de viteze si planetarelor?

Practic vreau sa vad unde si cum sa umblu la verificat fara sa rup ceva :)
pavel_daniel
Ce vrei sa faci,in fond?Sa demontezi cutia sau planetarele? Sau toate?Si de ce?Daca nu dai mai mulkte amanunte e greu de explicat
.
stardust_27
Nu-mi merge sa schimb vitezele 1,3,4. Merge numai in viteza a 2-a. (a 5-a nu am incercat).

Cum nu stiu pre multe despre ce ar putea fi am intrebat in stanga si dreapta. Unii mi-au spus ca e de la cutia de viteze altii de le planetare.

Se aude si o bataie cand merg.

dacia_gpg
uita-te dedesupt la bieleta cv poate sunt rupte tampoanele, daca nu te pricepi da-mi un semn !
iulian.bisty
QUOTE(stardust_27 @ 25 Mar 2010, 19:23)
Nu-mi merge sa schimb vitezele 1,3,4. Merge numai in viteza a 2-a. (a 5-a nu am incercat).

Cum nu stiu pre multe despre ce ar putea fi am intrebat in stanga si dreapta. Unii mi-au spus ca e de la cutia de viteze altii de le planetare.

*


ca nu iti intra in viteza nu are nimic comun cu planetarele,totusi verifica suruburile de pe jug daca mai sunt toate adica 3
iar despre bataie in mers ar trebui sa fie da la planetare , ele prima data incep sa bata la viraje, iar pe masura accentuari uzuri bat si in linie dreapata
baranga
nu trebuie sa dai cutia jos;dai decat capacul din spate al cutiei de viteze;ti-a cazut o bila de la furci;pui bila la loc,daca nu o mai gasesti nu e bai ca nu o agata pinioanele;
pui alta de la o caseta de bicicleta...nu mai tin minte exact marimea....
daca nu te descurci revin cu detalii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.