Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: HTC Touch 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
haky
Buna,
Vreau sa achizitionez un HTC Touch 2. Am o rugaminte la cei care il au sau cunosc ceva despre el. Ce soft de navigare merge cel mai bine pe el? mentionez ca are ca sistem de operare WM 6.5
Alydor
Pe htc poti sa pui igo8, amigo, miomap8, sygic, garmin... toate se misca la fel de bine. Pe HD1 am avut aceste softuri si nu am avut probleme . Pe HD2 am igo8, miomap, sygic si google maps (ultimul vine preinstalat). Toate se misca super ok


Suma respectelor, Alydor
haky
Merci mult Alydor.
Acum sa inteleg ca daca pui mai multe pe acelasi aparat, fiecare are hartile lui, NU?
Aum IGO8 e acelasi ca pentru PDA-urile de care s-a discutat pe forum?
Alydor
Softurile sunt aceleasi. La pda ai doua variante. Folosesti kit de pda si il instalezi, sau folosesti kit de pna si faci shortcut-uri. Eu folosesc varianta a doua, mai economisesc din memoria aparatului.


Suma respectelor, Alydor
DragosP
Întrebare întrebătoare.
Eu am un Eten X500 și în urma unui eveniment nefericit în care s-a comportat ca mărul lu' Newton, mi s-a dezlipit antena și de atunci ciuciu gipies.
HTC-ul ăsta tot așa de sensibilos este? Evident, nu e vorba de trânteli să-i sară capacele, da' o căzătură se mai poate întâmpla să fure.
driverx
N-are accelerometru iar display-ul e micut. Cel putin dupa standardele biggrin.gif utilizator de HD1.
C@talin
lasa ca apare hd3 biggrin.gif
Alydor
Din cate stiu Htc nu e asa sensibilos. Eu cel putin nu am auzit pe nici un utilizator de htc care sa se miorlaie ca nu ii mai merge gps-ul dupa ce a scapat agregatul la pamant. E drept ca nici nu am auzit ca ar fi batut cuie cu el... uite cum arata un hd2 dat de beton blink.gif blink.gif
[attachmentid=1627613314]
P.S. Din fericire nu este al meu.

HD3 nu o sa aiba ecranul mai mare. O sa aiba tot ecranul de la HD2 (cel putin ca dimenisune) si din cate am inteles procesor de 1.5 Ghz , 1 Gb ram, intre 1 si 16 gb rom si parca 32 Gb pe SD, suporta HDMI , va avea 4G blush.gif , camera de 8Mp pentru foto si filmare HD si camera secundara pentru video call... Din pacate vine cu Windows Mobile 7, care ,pana acum cel putin, arata foarte spartan. Asteptam sa apara (prin noiembrie parca) si vedem dupa daca merita sa facem upgrade de la HD2 la HD3, in varianta in care in RO pana acum nu ai 4G, ( de abia a lansat vodafonu' HSDPA prin unele orase mai rasarite)


Suma respectelor, Alydor
DragosP
Mersi Alydor. Acu' mai întreb tot ca proasta: ce-i aia HD1, HD2, HD3? blush.gif
Alydor
Sunt niste calculatoare cu telefon... blush.gif

Sunt 3 modele de telefoane scoase de htc. De fapt 2 scoase si al treilea e propus sa apara anul asta. Primul , HD (BLACKSTONE) are un ecran de 4.1 inch, procesor de 525 MHz si 288 Mb de ram, ecran touch screen rezistiv Windows Mobile 6.1 (oficial) dar se poate pune Windows Mobile 6.5 . HD2 (LEO) este urmasul lui, cu procesor de 1Ghz (Snapdragon) 488 Mb de ram (512 se scot la iveala cu rom-uri neoficiale) ecran touch capacitiv de 4.3 inch, WM 6.5 , si la HD3 am zis mai devreme ce si cum...



Suma respectelor, Alydor
bygy007
ce afisaj e ala spart de se vede sau este doar geamul de la suprafata , ca la al meu cind am cazut pe el nu se mai vedea nimic , oricum cite cazaturi a luat pina acum merge ok , inclusiv GPS-ul , este vorba de TYTN II
C@talin
vodafonu e acuma 3g prin toata tara bre : 3g+ nu e prin camp
Alydor
QUOTE(bygy007 @ 17 Apr 2010, 00:08)
ce afisaj e ala spart de se vede sau este doar geamul de la suprafata ,
*


E touch screen-ul cel care este spart.
@ catalin - 3g+ inseamna HSPA+. Acoperire HSPA+ permite viteza de pina la 21.6Mbps download si pina la 5.7Mbps upload, si este in vo 15 judete, cluj, timisoara, brasov, iasi, sibiu, constanta... si inca cateva. Am lista la servici daca esti chiar interesat....



Suma respectelor, Alydor
C@talin
smile.gif daca nu e in buc nu o mai vreau laugh.gif

ma sunase aia de la voma sa ma convinga sa nu inchid netu lor mobil,ca cica ati auzit ce a facut vodafone ptr clientela?
io nu,ce?
pai a pus 3g in toata tara,merge si pe varfu omu cu 7.2 Mb acuma,vai ce dagut biggrin.gif
bygy007
Alydor , am banuit eu , ca la al meu afisajul este cu totul nu este separat

C@talin , da dar citi bani este nu zic eu platesc 2 euroi pentru 10M pe luna

Alydor
Referitor la internetul mobil sunt 3 variante...
1. Internet PE mobil, adica accesarea internetului de pe telefonul mobil, unde ai 3 preturi:
- abonament de 1.99 euro cu 100 Mb trafic
- abonament de 3.99 euro cu 500 Mb trafic
- Sesiune de net 0.2 euro / conectare si 0.4 euro/ mega de trafic
2. Internet Mobil , unde poti sa folosesti telefonul pe post de modem ca sa te conectezi de pe un laptop la internet, unde sunt alte preturi.... (astea nu le stiu ca nu prea este cerere)
3. Stick de internet mobil, cu un un sim special pentru date, de pe cartela aia nu se pot initia apeluri, chiar daca bagi sim-ul intr-un telefon , preturile sunt destul de mari, dar mai nou au scos o chestie, si anume ca nu mai esti limitat de cantitate ci cand iti termini cat ti-au alocat iti scade viteza la 128 de kbps. Inainte nu iti scadea viteza ci intrai la cost suplimentar direct...


Suma respectelor, Alydor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.