Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bat prea sus noile becuri?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mircea2006x
Am schimbat vechile becuri klaxcar(55/60W) cu philips vision plus (55W/60W), diferenta de lumina generata spune tot ,acum vad mai bine noaptea.Mi s-au dat flas-uri decat de 2...3 ori si drumul era denivelat.Cu vechile becuri nu luam flas-uri deloc .Vi se pare ca lumina pe care philipsul o da in plus ajunge unde nu trebuie?Sa le las mai jos ?[attachmentid=1627609760] [attachmentid=1627609761]
ghitza
eu zic ca ,putin cam sus dar putin desi se vede diferenta e lumina .cat te-au costat?
mircea2006x
Au costat 30 ron bucata, dar merita toti banii dupa parerea mea.
Tudor Badescu
Pune un panou la 10 m in fata masinii si vezi unde e dunga orizontala de demarcare dintre zona luminata si cea intunecata pe faza scurta.In dreapta trebuie sa fie la 15 cm sub inaltimea centrului farului,iar in stanga 20cm.
einstein1984
EU astept sa dai 10 lei la o statie ITP sa-ti regleze farurile.
mircea2006x
Multumesc pentru sfaturi .O sa incerc sa le fac eu , daca nu reusesc o duc la service biggrin.gif
deceneu32
Eu stiu ca atunci cand se schimba un bec,trebuie refacut reglajul acestora.Cum a zis si colegul de mai sus,du-te la o statie care face asa ceva.
De unde le-ai luat?
mircea2006x
Asa o sa fac merg la o statie ITP care face reglaj .De la o benzinarie le-am cumparat ( as spune si numele dar imi e sa nu fie considerata reclama).
deceneu32
Multumesc.O sa-mi caut si eu pe la benzinarii. smile.gif
DACIA(the romanian dream)
daca nu ai fost inca la servis ar fi bine sa te mai uiti odata sa nu le fi pus din gresala gresit desi nu ar trebui sa se poata asa ceva dar nu te costa nimic sa mai verifici odata
mircea2006x
Sunt montate ok , le-am lasat mai jos a trebuit sa mai fac cateva drumuri seara , n-am primit nici un flash,nu am deranjat pe nimeni de pe contrasens , bat bine sunt multumit ,oricum o sa merg la o statie ITP sa le reglez corect .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.