Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema stop pe frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bodytzu
salutare tuturor !

am plecat cu masina in seara asta,am oprit la o cale ferata,ma uit in oglinda retrovizoare cu piciorul pe frana si observ ca dintr-o data s-au stins stopurile inclusiv cel de la haion,pozitiile merg,dar stop pe frana...nimic,nici stanga nici dreapta nici cel de pe haion blink.gif . de la ce credeti ca ar putea fi?? siguranta?:-/,n-am apucat sa ma uit,dar stiu ca siguranta de la stop pe frana mai e cu ceva,faza scurta,stergatoare,sau mai stiu eu ce...Astept parerile voastre.mentionez ca masina este o dacie break din 2000.multumesc anticipat
rasha


aproximativ la fel am patit si eu . ce am facut , am schimbat contactul de la pedala de frana . s'ar putea sa fie sarit arcul , sau chiar blocat . inainte de a-l scoate, ce poti sa faci e sa conectezi cele 2 fire de la contact intre ele si sa vezi daca se aprinde haionul respectiv stopurile . asta ca sa nu faci munca de pomana .. un contact costa cam intre 3-5 lei .
cristian corbu
contactul pedalei sau siguranta[daca-i siguranta-vezi de ce s-a ars?]
bodytzu
se schimba greu?adica e necesar sa ma duc cu ea la cineva care cunoaste?
rasha
simplu , contactul vine cu surub... totul din plastic.... e ceva mai cu migala ce-i drept , pt ca te incomodeaza pedala .. totul e simplu si destul de logic .. te uiti la contactul vechi cum e pus .
bodytzu
va multumesc pentru ajutor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.