Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]RENAULT MEGANE 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
golfy03
Masina e din 2004,ca si dotare e Privilege,cu geamuri electrice fata spate cu impuls,senzori de ploaie si lumini,clima automata,radio cd,volan reglabil,tapiterie mixta piele+textil.Masina are 242000 de km, afacut drumul iasi-bucuresti timp de 3 ani.Are motorul facut recent,schimbate garnituri,semeringuri,segmenti pistoane,vana egr,ambreiajul.
Pretul e de 4800 euro negociabil.
Pentru mai multe detalii sunati-ma:0743865703.

9 Apr 2010, 08:52:
UP!
Hack
De ce nu spui ca a fost lovita?
DanCVA
Unde ai reparat-o? Sunt curios cum arata dupa de accident, ce reparatii ai facut la ea si cat te-au costat.
Ti-au lasat lufturi mari intre faruri, capota si aripi. Mergeau schimbate si stopurile spate daca ai schimbat fata.
M i h a i
Cred ca a reparat masina la nea Gheorghe in garaj..la cum arata ''reparatia''

Pt initiator :2 intrebari.. cum sta cu airbagurile si daca ai tot istoricul service..cu reviziile la timp....
gxg_coman
=))) am vrut sa intreb si eu de ce nu spune ca a fost si lovita dar am zis sa nu ii stric omului vanzarea. dar acum ca au fost unii mai curajosi intreb si eu... de ce nu spui ca a fost lovita? smile.gif)

9 Apr 2010, 11:04:
totusi daca vrei iti ofer eu 3200 pe ea.
golfy03
Fetelor,daca nu va e a cumpara de ce va bagati in seama?De la ce v-ati luat cu reperatu de parca ar fi un capat de tara?Crek masinile voastre daca au vreodata macar o zgarietura va bagati gheara in gat.
La 242000 de km ce istoric mai vreti frate?Masina nu a stat in garaj din 2004 pana ieri.
La 3200 vezi ca gasesti sa-ti iei un matiz sau un logan din ala puturos de 1,4.
Si daca tot intrebati de airbaguri sa va fac o oferta la ele?Sa va puneti si la roabele voastre...
Hai altii care mai sunteti curiosi de masina sau de lufturi...
cristiaco
Glofy, ai dreptate, de ce carcotesc daca nu le e a cumpara? Ignora-i.
Poate omul a schimbat spoilerul fata ca asa a vrut el. V-ati gandit la varianta asta?
Totusi, daca a fost accidentata, trebuie sa dai detalii. Iar intrebarea despre airbag-uri este foarte pertinenta si pe deplin jstificata, avand in vedere faptul ca ai schimbat ''fata'' masinii. Si la kilometrajul asta cel putin o verificare la airbag-uri se impune by default.
Sugestie: raspunde pe un ton civilizat si vei avea mai mult succes. Nu numai la vanzarea masinii.
Apropo, nu am auzit despre multe Megane-uri sa fi ajuns la kilometrajul asta. I-ai facut tu pe toti, esti primul proprietar?
Spor la vanzare sa ai!
gxg_coman
imi cer scuze in numele meu si al colegilor mei care au scris mai sus ca ne luam de samsari ca tine care vor sa tepuiasca oameni nevinovati. nu cred ca noi am zis ceva neadevarat. din moment ce pui la vanzare o masina lovita si nu precizezi asta inseamna ca incerci sa ascunzi acest lucru. dar asta e...adevarul e uneori dureros...

app...esti proprietar in cartea masinii?
UTU2005
Fata de 2.2 frumos, daca a fost s-au nu lovita asta intra la capitolul care chiar vrea sa cumpere masina si e interesat! decat sa ne bagam fiecare cu intrigi....mi se pare o copilareala, mie sincer din poze per general imi place cum arata!
(doar o parere personala!)

Bafta la vanzare!
gxg_coman
eu sincer chiar ma uit dupa un megane dar nu suport sa vad astfel de minciuni.
j.d
Mie imi place airbagul sofer de Megane facelift...rolleyes.gif
DanCVA
Daca esti atat de suparat ca am zis ca masina este lovita, te rog sa nu fii. Te-am intrebat pur si simplu cat de lovita a fost pentru a-mi da seama cat de bine poate fi reparata o masina care a fost lovita suficient ca sa-i sara airbag-urile.
Eu nu te acuz ca nu ai anuntat ca masina a fost lovita, pentru ca in urma cu ceva timp cautai piese pentru un megane lovit in fata. Cautai capota si airbag-uri si oricine este obisnuit cu forumul poate verifica asta.
In concluzie, nu mi se pare ca ai ascuns ceva.
Hack
@golfy03: Fata draga, din PLM-ul ce mi l-ai dat sa inteleg ca nu vroiai sa se afle ca masina a fost lovita? Atunci nu trebuia sa pui pozele alea, pentru ca se vede de la o posta ca masina a fost busita, iar sa omiti sa spui acest lucru mi se pare wacko.gif ... Si stai tu linistit ca poate imi permit mai multe decat tine wink.gif .

Bafta la vanzare!

Hai pah!!!
golfy03
dancva:Masina nu "este" lovita asa cum zici tu si nici nu a fost asa tare incat sa ii sara airbagurile.Cel de pe volan e schimbat pentru ca l-am luat de pe o masina rasturnata.Piesele pe care le cautam acu ceva timp erau pentru un alt megane.
Daca aveam ceva de ascuns nu puneam poze cu masina exact cum arata ea in realitate.Le faceam in asa fel incat sa nu se vada nimic.Si puteam foate simplu sa dau si km cu mult inapoi,ca se pare ca si asta sperie la o masina.
Pentru mai multe detalii despre airbaguri si tot ce vreti voi veniti sa discutam personal.
gxg_coman:Hai sa vedem cati din cei care vand masini aici "precizeaza" ca masina a fost lovita.
Si repet,daca e cineva interesat sa cumpere mai discutam.Pentru ceilalti...o zi buna!
M i h a i
QUOTE(golfy03 @ 10 Apr 2010, 20:04)
La 242000 de km ce istoric mai vreti frate?
*


Istoric service...revizii facute la timp,asta inseamna..nu ai auzit de asa ceva?revizia se face pana la un anumit nr de km si pe urma nu se mai face? blink.gif blink.gif ...a fost si lovita...reparata cu Cm9 si amorsa..de nea Vasile zugravu...nici reviziile nu le are facute la timp...ca sa o faci cat de cat ok cred ca trebuie sa mai bagi in ea 5000 E..
golfy03
Dupa cum scrie [VAND]Megane si nu [DEZBAT VANZARE].
Nu am de unde sa stiu ce s-a facut la masina ca revizie inainte sa o iau.
Cand am luat-o eu era intr-o stare cam jalnica,adica am schimbat discuri fata+placute,rulmentii pe fata,tamponul motor,kituri distributie si accesorii,ulei+filtre(aer,polen,motorina)transmisie electrica la volan,incarcat instalatie cu freon si dupa care reconditionat motorul cu toate garniturile,semeringuri,segmenti pistoane,vana egr,un injector,ambreiaj...Cam astea ar fi in mare pe partea de mecanica ce s-a schimbat la masina.Si o am din august anul trecut,am luat-o la 234000km.
Altceva ce vreti sa mai stiti?
golfy03
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.