Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu intra in vitezele 3,4,5 !
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
magelan_explorer
are cineva o nova si zicea ca brusc nu mai intra in vitezele 3,4,5-a !
e atat de suparat incat vrea sa o vanda !
e speriat si de ideea ca o sa-l coste cutia+manopera o suma uriasa

ce se intampla ?
se repara,se schimnba cutia,,,cat costa reparatia,,,dar schimbatul+cutia ?
PH-06-BOA
Dar s-a bagat sub ea sa vada daca e de la cutie sau doar de la timonerie? Baga-te tu, sivezi ce nu lucreaza la actionarea manetei, si poti sa-ti dai seama daca-i din cutie sau p-afara , ceva. Nu prea are cum sa nu intr in daua grupe din cutie. Ori grupa 3-4, ori a 5-a, ca sa fie cutia, adica vreo furca, craboti sariti... Deci , sansa mare e, safie d-afara.
magelan_explorer
eu ma pot baga sub ea doar sa ma apar de ploaie !
am doar o idee unde ar fi dispusa cutia si ce trebuie sa faca !

ps :intra in tr 1,2 s marsarier...restul..nimic...
el e afon ca si mine,la mecanic nu vrea sa o duca,
el oricum merge cu alta...
seru
pai daca nu cunoaste si nu merge la mecani cum vrea sa o repare? radmasa.gif radmasa.gif daca o lasa asa ma indoiesc ca o sa se faca singura masina smile.gif))) icon_mrgreen.gif wacko.gif
ghitza
pai nici macar interes nu e sao repare din cate vad.bagate sub ea ca iti dai tu seama care e cutia si el innauntru sa miste de schimbator si o sa vezi care e.Daca nici asta nu stiti chemati un prieten mai dezghetat sa va ajute nu lasati omu sa dispere in halul ala
PH-06-BOA
Faceti cu schimbul, cand unul dedesubt si celalalt deasupra, cand invers, ca doar se poarta. Insistati , puneti-va intrbari la care incercati sa ghiciti raspunsul, apoi cercetati daca a fost corect raspunsul, si o luati de la capat. Asa e imposibil sa nu reusiti sa depistati , cum functioneaza doua parghii sub o masina. Si sa vezi bucuria dracului dupa ce terminati cu presupusul, si mai si merge dupa ce observati ca un splint s-a forfecat, sau suruburile de pe levierul ce leaga maneta de cautatoarele din cutie,sunt slabe (alea care sunt aproape de maneta).
magelan_explorer
stai sa vezi
omul a zis clar : o vinde cu 20 de milioane,dar asa cum e,adica stricata !
masina arata binisor (asta acum un an cand am vazut-o ultima oara)
si marele avantaj e ca are gpl pe ea...
pur si simplu nu-i pasa...
pt majoritatea pare ciudat sa abandonezi sau sa nu-ti pese de o masina...
PH-06-BOA
Si-ai vrea s-o cumperi? Chiar de-ar fi sa-i schimbi cutia, tot e bine. Asta in ideea in care te descurci de cutie, nu sa o cumperi de la bisnitari. Inca mai cred ca nu e din cutie, pana vi cu alte detalii.
magelan_explorer
nu maestre,nu o vreau

daca te intereseaza te pun in legatura cu omul,
vezi tu ce are,daca poti sa o faci si cati bani ai dai
pe ea
omul nu e bisnitar,stai linistit,o are de ceva ani
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.