Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu o dacia 1307(diesel 1.9)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gabrielmrc
prietenul meu detine o dacia 1307, un diesel 1.9d - f (an fabricatie 2005)si am obs ca pierdea f mult ulei. am mers cu masina la un mecanic si ne-a spus ca e obosit motorul.

am cautat pe google piese de schimb noi si nu prea multe rezultate.
a-si avea o rugaminte la dumneavoastra daca se poate:D daca imi puteti da niste linkuri(DISTRIBUITORI) cu piese de schimb originale sau echivalente dar de buna calitate sa fie. aci in gl sunt niste preturi la piesele de cazi din picioare.

si inca ceva injectoarele pot fi curatate duse la un service ceva??


ms anticipat si o seara buna
ct-03-tvy
la injectoare.se pot schimba diuzele.. si regla pe bancul de proba..

ceva diuze in genu, celor care trebuiesc sunt cam 50 de lei /buc
gabrielmrc
mai multe detaltii despre acele diuze:D e motor de renault
andyyy_77
Uita-te atent de unde pierzi ulei, din motor sau din cutie si ne spui si noua, caci din cutie pierd toate dupa un timp cand se strica semeringul de la priza de putere si mai patineaza si ambreiajul din cauza asta, ca un bonus biggrin.gif .
bodytzu
sincer sa fiu,cred ca papucurile diesel sunt cele mai proaste masini !!! am lucrat cam un 6 luni de zile pe un papuc si am avut numai probleme cu el,din 5 zile , 2 le stateam prin service. bafta cu rezolvarea problemei dar,iti garantez ca n-o sa tine mult .
ct-03-tvy
nu stiu ce diuze exact, dar cine iti va repara motoru,.le dai jos daca zici ca nu sunt bune le duci undeva unde repara regleaza pompe de injectie/ si daca sau dus..ai codu pe injector, te duci la magazin si le comanzi

depinde pa unde pierde ulei,daca sau uzat cilindri,..au ramas pistoanele mici e jale, alte pistoane noi..+ segmenti. + ce mai trebuie o caruta de bani..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.