Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]piese dacia berlina si CARBURATOARE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cc_silviu
salut,
intrucat nu mai am dacia, am urmatoarele piese pe care nu le pot folosi la masina pe care o am acuma:
incep cu niste piese de dacia 1310:
fusta fata din fibra de sticla, se monteaza sub bara ( la daciile cu bara de tabla )
pret 20 lei

aeratoare, sau nu stiu cum sa le zic captatoare de aer (se monteaza pe grilaj intre capota si parbriz)
pret 10 lei

cablu frana de mana si cablu acceleratie amandoua sunt noi
pret amandoua 10 lei sau un pachet de pall mall albastru:)

oglinda stanga cu reglaj din interior (nu am apucat sa o montez)
pret 20 lei

saxofon nou
pret 15 lei

bascula punte spate noua cu bucsi montate
pret 20 lei

macara geam dreapta faxa cred, noua
pret 10 lei

janta de renault 18 michelin ( pt cine e interesat mai pot face rost de la un prieten de inca 4 bucati dar la alt pret)
pret 10 lei


<span class='edit'>11 Apr 2010, 16:15:</span>
in contiunare ( nu mi'a ajuns spatiu de 10 mb pt poze):
chiulasa completa motor 1,3 (trebuie spalata si periata ca este cam murdara)
pret 30 lei

diverse piese ( robinetu de apa e nou, pivotii sunt noi da au cam ruginit, teu amortizor nou, si niste bucsi)
pret 10 lei toate

2 fulii mici si una mare
pret 10 lei toate

filtru de aer cu tot cu carcasa
pret 10 lei

senzor turatie aprindere renix renault
pret 10 lei

2 alternatoare si 2 electromotoare. nu stiu care din ele merge
pret 15 lei bucata

faruri rotunde in stari diferite da cu sticla intreaga
pret 10 lei toate

<span class='edit'>11 Apr 2010, 16:27:</span>
in continuare va prezint oferta de carburatoare smile.gif

weber 32DRT de pe un renault 11 tse cu motor de 1,4 (ca cel de dacie) si 72 de cai. am carburatoru care trebuie curatat, toate parghiile de actionare, cu tavita care vine sub el, flansa din textolit, carcasa filtrului de aer (daca nu ma insel e acelasi filtru de aer ca la nova) si o galerie de admisie de dacia nova 1,6 care trebuie gaurita pt a se monta carburatoru pe ea.
pret 100 lei

<span class='edit'>11 Apr 2010, 16:35:</span>
dellorto dhla40 H
carburatoru e impecabil, are kit de reparatie cu garnituri membrane, oringuri si ciu poantou nou montat (numai kitu de reparatie a fost 80 lei) carburatorul a mers pe dacia mea cateva sute de km. mai multe detalii despre el aici: http://www.daciaclub.ro/1-dellorto-40-dhla...-t94460-s0.html
pret 100 lei


<span class='edit'>11 Apr 2010, 16:41:</span>
solex addh 40
carburatorul e spalat cu garnituri noi (facute de mine din carton special), am inca un set de jiglere pt el pe care le'am facut la cineva la ministrung pentru motore de 1400 - 1600 cmc.
pret 80 lei

11 Apr 2010, 16:46:
weber 40 idf
e foarte murdar si provine de pe o alfa romeo 33 cu motor de 1,7 16v. am doar o bucata.
pret 40 lei

11 Apr 2010, 16:50:
galerie admisie pentru carburator orizontal. inlocuieste galeria de admisie de aluminiu de 1,6
pret 60 lei

11 Apr 2010, 17:05:
aprindere electronica ducelier de pe un peugeot 305
nu mai am delcoul, care era cu efect hall, ca si la oltcit si la cielo.
aprinderea cuprinde modulul, cablaju radiatoru(suportu) carcasa de protectie si bobina de inductie ducelier.
pret 50 lei

carburator monocorp solex 34pbisa tot de pe peugeot 305 cu motor de 1,5 si 74 cai. carburatoru e in stare impecabila cu garnituri noi.(ideal pt cei cu dacia nova)
pret 50 lei
Ciorapel
M-ar interesa jantele, 4 sau 5 bucati (deci a ta + 4 de la prietenul tau), un pret pe toate 5 daca se poate, si o poza sa-mi fac o idee cum dau pe masina.

Mersi
cc_silviu
UP
ipc
Ma intereseaza niste piese imi poti lasa un nr. de telefon sau o adresa de mail unde poti fi contactat.
Multumesc.
rhadoo_io
salut...m-ar interesa si pe mine ceva piese....bobina de inductie ce model este?
Komissar
Salut, ... lasa-mi si mie pe PM sau aici pe forum un nr. de telefon ... ma intereseaza si pe mine cateva lucruri.

Merci mult.
cc_silviu
up
bebe96
salut ai vreun electromotor bun?
cc_silviu
am probat si electromotoarele si alternatoarele si erau terminate, asa ca le'am aruncat. odata cu ele am aruncat si chiulasa.
ipc
Vreau sa cumpar carburatorul Dellorto, imi poti lasa un numar de telefon unde iti pot spune unde sa il trimiti.
Multumesc
mihu
Ma intereseaza si pe mine idf-ul. Cum fac sa il iau?
BC-01-GID
sal.....!!!! vreau eu carburatorul dellorto 40 dhla ofer 120lei...astept raspuns....carburatorul se vinde si cu adaptori facuti de tine...?cu cat mai repede cu atat mai bn...
ipc
Eu ofer 150 de lei pe Dellorto astept..... unde te pot contacta.
Merci
BC-01-GID
160lei pt Dellorto ..daca se da si cu adaptori ..eu am motor de 1300 si sar potrivi perfect..din descrierile tale....
ipc
a
cc_silviu
up,
cabruratoru dellorto si galeria de admisie pt orizontal, le'am trimis
s'a dat si carburatorul solex 34 pbisa de peugeot 305
roshkatu
salut , vreau eu IDF-ul , sunt din Bucuresti , cum facem ?
cc_silviu
up

16 Apr 2010, 16:44:
up
mihu
??????
roshkatu
deci ? IDF-ul il vinzi ? nu te inteleg ! sau ai un sistem preferential de vanzare ?
cc_silviu
asa cum am scris si in pm, transportu prin curier costa cat carburatoru idf. eu am asteptat un raspuns sa vad daca esti hotarat sa il iei, si nu am mai primit nici un raspuns. daca esti hotarat discutam detaliile la telefon. astept pm.
mihu
Am trimis pm.
roshkatu
eu nu am primit nici un pm !
mihu
Multumesc pentru carburator.
BC-01-GID
un carburator pt un motor de 1300 si o galerie de admisie ai ...ceva ....?eventula vreun pretz...?
studioworks
parca ziceai ca nu trimiti prin posta/curier.
USER NESERIOS
cc_silviu
carburator de 1300 am unu solex original cum erau pe daciile frantuzesti, nu l'am spalat si nici nu i'am facut poze, dar daca te intereseaza o sa ii fac cateva poze si le postez

cu placere mihu, carburatoru l'am predat personal ca am trecut prin bucuresti acum 2 zile, asa ca nu USER NESERIOS
maxu08
Sal vreau eu carburatorul de renault 11 weberu 32 drt dar ma intereseaza doar carburatorul atat. zi-mi un pret pt el sinsuri si cum te contactez
tynn
Mai ai robinetul de calorifer si bucsele respective? M-ar interesa...Lasa-mi te rog si un nr.de tel pe PM.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.