Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema rezervor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Probleme tehnice - Dacia Sandero
YR-ZBG
Salutare...

Fiind un tip stresat de zgomote suspecte am urmatoarea problema:

Cand sunt la ultima liniuta de benzina si inchid haionul aud ceva cum zornaie. Am tot analizat si pare ca zornaie ceva in rezrvor. Aici am o problma ...ce? O fi celebra supapa antirasturnare sau plutitorul ajuns pe fundul rezervorului sau la mine e vre-un perete despartitor nelalocul lui? M-am bagat sub masina si daca lovesc usor in rezervor cu pumnu zornaie "ceva" inauntru...parca ar fi o bila. Mai are cineva problema asta? Repet, doar cand rezervorul e pe terminate.

Problema asemanatoare am avut-o la SLZ...dar acolo faceam si eu o greseala si anume plinul "inghesuit". De cand am sandero pun benzina pana sare pistolul prima data si atat.

Bafta
ps.:
1.Problema o voi semnala in service peste aproximativ o luna cand ma duc la revizia de 1an
2. evitati replici de genul "ce vrei la banii astia?"...pt. ca stiu pe ce am dat banii si principala mea grija nu e sa n-am zgomote...ci doar sa stiu exact de unde provin si daca sunt "default" sau e ceva particular si se poate remedia.
YR-ZBG
Sa traiesti nea Vijelie...evident problema rezervorului plin este de genul "asa face toate"....

Problema rezervorului aproape gol ma ingrijoreaza, pt. ca am avut-o la slz unde se pare ca de vina era supapa antirasturnare, si pt. ca din sapaturile facute n-am dat inca de nimeni cu aceiasi problema. Deci mai are cineva problema ?...sau macar stie cineva cam de unde ar proveni zgomotul?

Bafta!
klaus
Eu as banui plutitorul
dandee
1. http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=55297&hl=


uitate pe aici cata rumoare a produs
YR-ZBG
Salutare.
De curiozitate ai citit si postul #2 ???
Ca sincer eu nu gasesc nici o deosebire...si mai mult nici o legatura cu zgomotul de bila cand rezervorul este aproape gol.

Bafta si mai astept pareri...
Iorgovan
Fratilor, masina e o orchestra de zomote. Nu va mai necajiti!
De bulbucat bulbuca si face zgomot chiar si vasul de spalator parbriz, daca stati sa ascultati. ..si destul de tare! ce sa mai zic rezervorul de combustibil. La cite imi zornaie pe masina si imi bat de noua (caseta, arcurile), astea nici nu le mai bag in seama
Fii linistit asa face si la mine. Toate zgomotele sunt la un Laureat cu pret de 9.200 Euro.
salutare.
vic24
oarecum offtopic: yep yep ! am scapat de un membru al orchestrei. am lipit cu picatura doua garnituri de oberteiner pe suportii placii aceleia care se ridica cu hayonul si astfel nu mai clampane la sarituri. in rest orchestra (bine numita!) este activa !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.