Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dan supernova
salutare ! am o dacie 1300 si usa de la sofer sa lasat mult in jos am joc sus-jos , ca sa o inchid tre sa salt de ea sus biggrin.gif ce tre sai fac sai schimb boltu sau este alta problema ?
driverx
Da. Verifica in primul rand in ce stare e boltul si daca nu e cazut pe jumatate.
dan supernova
boltu nu e cazut pe jumatate arata bn un pic ruginit da arata bine cred ca sa stricat la capete acolo so fi subtiat materialu , el am vazut ca sta fix normal nu trebuia sa se miste cu usa ?
PH-06-BOA
Daca are joc in bolt, ai doua variante. Cea mai simpla e , sa pui umarul in usa mai sus de incuietoare si sa prinzi cu stanga de sub ea si dreapta deasupra umarului, si sa ridici cu putere. Daca nu ai stalpul putred, usa va ramane asa, pana un destept se va sprijini de ea, ca ciobanu-n naciuca. A doua e sa reglezi din suruburile de la balamale, iar balamaua de sus, sa o strangi putin rotita in jurul unui surub, pentru a-i lua jocul. Deci cu cele trei suruburi slabe, apropii unul din ele, fortezi cu ceva ca si cand ai roti-o in jurul surubului apropiat in asa fel sa nu revina la eliberare, atat cat iti permite boltul. Le strangi si pe celelalte doua si atat. I-ai luat jocul , ca si cand ar fi noua. Unge-o.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.