Concret, ce stie sa faca. Se conecteaza pe motor, citeste eroarea de 1-4 cifre ce va fi afisata pe ecran. O poate si sterge. Notezi eroarea pe o foaie si apoi o cauti pe net. Mai stie sa citeasca VIN insa la masinile mai noi. La a mea nu a vrut, insa nici nu am insistat. In schimb la astra H a citit. Pana acum am testat pe astra H si Vectra b.
Ar trebui sa stie mai multe insa nu l-am testat foarte mult.

Stie de coduri generice P0, P2, P3 si U1. Stie de VIN, dar se pare ca la masinile mai noi de 2002.
Poate sa stea in torpedou perfect, insa eu vreau unu cu Live data.

Caracteristici & beneficii
* Functioneaza cu toate vehiculele din 1996 si pana in prezent , care sunt conforme OBD2 (inclusiv CAN)
* Citeste si Sterge coduri si erori specifice diagnosticarii - Trouble Codes-stinge beculetul galben daca eroarea nu este permanenta. Suporta mai multe solicitari, probleme de cod, coduri generice, īn asteptarea codurilor si numarul de cod specific. Comentarii statusul de emisie. Determina defectiuni. Citeste VIN (nr de identificare a vehiculului), pe masini dupa 2002.
* Usor de citit, cu iluminare de fundal, LCD display - 2 linii.
* Usor de utilizat. Stand-alone fara a avea nevoie de un laptop sau calculator suplimentar pentru a opera. Dimensiuni reduse si convenabil īncadrāndu-se īn palma dvs si in torpedoul masinii.
* Primiti si un manual de utilizare in limba engleza ce contine si explicatia tuturor codurilor citite din vehicul.
* Nu sunt necesare baterii , legatura se face prin intermediul cablului OBD2: Display: LCD cu fundal iluminat.
Pretul este de 249 lei.

Mai am si un tester VAG-COM 409.1 pe USB ce se livreaza cu soft pentru VW si Renault Logan SN SLZ(DDT2000)
Pretul este de 89 lei.
Nu am logan, asa ca nu am avut ocazia sa le testez, nuj exact ce stie sa faca. Se pot testa daca sunt doritori in Targoviste.
Ma puteti contacta la 0766999721 sau YM: angiolteanu