Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mufa C3?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
west2007
Stie cineva unde pot gasi o mufa C3 pentru un CD auto Blaupunkt (Lausanne CD31, oricum nu conteaza modelul, cred ca pana in 2004 e acelasi tip, standard). Preferabil daca gasesc in Timisoara, pe undeva, sau daca nu, ceva magazin online (Vitacom nu are asa ceva).

ma intereseaza sa 'construiesc' ceva de genul:
http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/7607897093-adaptor ,
in principiu pe AUX sa leg un Ipod Shuffle.
A mai incercat cineva ?
Thx.
west2007
multumesc, ma apuc de citit smile.gif

17 Apr 2010, 16:33:
am reusit o solutie temporara (pana fac rost de mufa C3), dar am reusit sa distrug sina A din poza, acum CD intra si iese foarte usor, fara surubelnite sau scula B (de fapt, cred ca urechile alea care sa apasa cu B sunt problema).

are idee cineva cum se demonteaza sina asta ? nu am reusit, adevarul e ca nu am incercat decat vreo 2 minute.

[attachmentid=1627613705]

[attachmentid=1627613710]

Pentru cine e interesat, expun pe scurt:

CD playerul e after-market, astfel ca in cazul meu mufa e cu opt pini, vezi figura de mai sus. AUX se selecteaza, clasic, din meniu, restul decurge cum e descris in post-ul amintit. Masina e Logan ABS cumparata fara boxe&casetofon, am montat ulterior CD si 2 boxe fata.

Am mai descoperit o problema intre timp, boxa dreapta se aude putin mai tare decat boxa stanga, cu fade & balance ambele pe mijloc, ma gandesc ca omuletul daciot, acum vreo 2 ani a montat gresit polaritatea la boxa stanga ? Trebuie sa merg sa verific ... sau boxa e de vina ? oricum asta implica iarasi surubelnite ... sad.gif

ady85btz
Am un prieten care vrea sa-si ia un Mp3-player dar nu stie de ce mufa are nevoie.Am fost sa vedem un Pioneer si tipu de acolo ne-a zis ca toate cd-playerele sunt cu mufe Euro...
Atasez 2 poze cu mufele pe care le are actual la masina,sper sa se inteleaga cat de cat.As dori sa stiu daca se poate adapta la un cd-player si de ce mufa ar avea nevoie
Mersi
R19/16v
Nu e nicio mufa acolo, sunt niste bieti conectori.
ady85btz
fostu cd-player a fost conectat acolo wacko.gif
cum se poate face legatura intre cablaju de acolo si un cd-player?
R19/16v
Scoti panaramele alea de conectori, lipesti frumos o mufa ISO si asta-i tot.
ady85btz
usor de zic cand te pricepi,dar eu cum sunt || ....imi prind urechile p-acolo wacko.gif
R19/16v
Nu ma pricep, da' doar stii si tu sa cositoresti 2 fire, nu? smile.gif

Daca nu mergi la un electrician ca nu iti poate lua mai mult de cativa lei pe intreg montajul, iar o mufa ISO face vreo 5 lei.

P.S. Si multumeste-i celui care a taiat firele asa...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.