Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese service autorizat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Ivdanyel
Salut,

Cei din servis-uri autorizate dacia lucreaza cu piese de origine sau baga din acelea turcesti?
Am avut o discutie cu un amic care si-a cumparat placute frana de la mioveni si l-au dus 90 lei si eu care le-am luat de la autonesti m-au costat 45 lei,el zice ca mi-am luat teapa cu placutele ca sunt contrafacute.
Vreau sa-mi iau o planetara de origine (450 lei)de la autonesti si sper sa nu arunc banii pe geam in sensul sa fie planetare turcesti ,import...

O parere!


Multumesc
Ivdanyel
Am cautat si am gasit,toate servisurile folosesc piese Motrio.Pe factura de la Nesty apar placute frana Motrio.

Mai multe detalii gasiti pe situl Dacia


Gama de piese de schimb Motrio reprezinta o oferta alternativa la piesele de origine. Ea se adreseaza tuturor posesorilor de autovehicule iesite din garantie, care cauta un raport pret / prestatie adaptat varstei vehiculelor.

Motrio inseamna acelasi nivel de exigenta ca si pentru piesele de origine in termeni de securitate si functionalitate, dar cu o durabilitate si performante mai reduse decat piesele de origine.

Piesele de schimb Motrio nu se regasesc in echiparea originala a vehiculului. Exceptie face pneul Motrio care este validat de catre Constructor pentru echiparea in prim montaj a modelelor Logan si Sandero.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.