Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cat costa blocul de LUMINI::?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
BIBANU78
Imi face probleme blocul de lumini la LOGANEL stie cineva de unde pot lua la un pret cat de cat decent. Pentru ca am fost la reprezentanta si mior cerut 500 RON pe el in afara de montaj!!!
ageana
Iti pot oferi unul nou, cu comanda pt proiectoare la 125 lei.
BIBANU78
E ok dar poti sa mil trimiti pe săptamana viitoare ca nu am bani acum momentat. Dar eu nu am proiectoare se pot pune cumva proiectoare pe un LOGAn din 2005 are cumva cablarea facuta si toata smecheria e doar Blocul de lumini???
ageana
Din cate stiu eu trebuie si cablajul, dar posibil sa ma insel. Intreaba pe cineva mai priceput.
Astept adresa postala si numele pe PM. Se vor adauga taxe postale 10 lei.
adiya
Trebuie cablul dintre proiectoare si blocul schimbat. Atat.
george_scala_2004
...nu cumva si o siguranta in tablou ? nedumerire.gif
bobo77
Nu, preferance-ul din 2005 are cablajul facut pina si ledul se aprinde in bord daca schimbi doar maneta, pe fosta masina care ere logan preferance mi-am pus proiectoare. Iti trebuie :
-bloc de lumini
-cablu y
-proiectoare
-suporti proiectoare
Mario2114
cauta pe cineva din GJ,sunt acolo in piata tot felul de piese de logan,sunt niste persoane ce vin in fiecare Duminica!!!!Sapt. trecuta am fost si si-a luat un prieten cu 50Ron ala cu proiectoare!!!Persoanele ce vin acolo sunt din Pitesti am inteles si au tot ce vrei din gama logan indiferent de motorizare sau echipare!!!
mariuscond
Stie cineva cum se demonteaza inelele comutatoare de pe maneta de lumini?
[attachmentid=1627624282]
IRONICK
Ti-ai luat maneta?
Ce mai inventezi acolo? Cablajul ala ce face?
mariuscond
N-am luat nimic. Cablaju' e un modul de avarii (are si buzzer)...
Stii cum se scot inelele?
adiya
Iti atasez doua poze cu maneta de stergatoare si modul in care se desface.
Nu stiu daca iti va fi de folos; ma gandesc ca poate ai noroc si sistemul de prindere e similar. Trebuie sa impingi cu mana ultimul inel catre butucul blocului. In momentul asta trebuie sa fortezi cu o parghie "miezul" indicat de mine cu sageata rosie in aceeasi directie (catre butuc). Daca il misti cca 1 cm inelul se desprinde.
mariuscond
Săru'mâna! worship.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.